شهرخبر

بارسلونا در کمین شکار ۱۸ساله | تواق منچستریونایتد برای جذب دروازه‌بان جدید | ستاره آرسنال در لالیگا

دوشنبه ۶ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۱:۵۲

نقل و انتقالات در اروپا؛

پنجره نقل و انتقالات تابستانی در فوتبال اروپا به آخرین روزهای خود نزدیک می‌شود و تیم‌ها در حال جذب بازیکنان جدیدی هستند.

دین هندرسون

به گزارش همشهری‌آنلاین، گابری ویگا، ستاره ۲۱ساله سلتاویگو با قراردادی ۴ساله به ارزش ۴۰میلیون یورو به الاهلی عربستان پیوست. ویگا در کنار ادو مندی، فیرمینو، محرز، سن‌ماکسیمن، کسیه، ایبانیز و دمیرال ترکیب پرستاره تیم تازه صعودکرده به لیگ عربستان را تشکیل خواهند داد. این بازیکن فصل پیش مورد توجه باشگاه رئال‌مادرید بود اما در بازی مستقیم در نیم‌فصل دوم نتوانست نظر باشگاه را جلب کند و از فهرست خط خورد.

 بارسلونا می‌خواهد هریبرتو خورادو مکزیکی را به خدمت بگیرد. او ۱۸سال ‌دارد و در پست وینگر چپ بازی می‌کند.

منچستریونایتد با کریستال پالاس برای دین هندرسون به توافق رسیده است. مبلغ توافق‌شده برای دین هندرسون ۱۵میلیون پوند به اضافه ۵میلیون پوند به‌صورت پاداش، با درصد فروش آینده اوست.

وستهم مذاکرات خود را با یونایتد بر سر هری مگوایر از سر گرفته است اما هنوز تا رسیدن به توافق فاصله زیادی دارد. مشکل خود مگوایر است که برای جدایی ۹میلیون پوند از منچستر غرامت می‌خواهد.

تن‌هاخ وسواس زیادی روی پست دفاع چپ دارد. او لوک شو را داشت اما در بدو ورود اقدام به جذب یک مدافع چپ متوسط و گمنام به نام مالاسیا کرد. حالا با وجود این دو، باز هم او مدافع چپ می‌خواهد. منچستریونایتد همچنین نگاهی به سرخیو رگیلون به‌عنوان گزینه‌ای برای دفاع چپ دارد. مارکوس آلونسو از بارسلونا که مورد نیاز ژاوی نیست اما خودش اصرار دارد بماند، دیگر گزینه منچستر برای این پست است. همچنین منچستریونایتد تماس‌هایی با چلسی در مورد شرایط جذب مارک کوکوریا به‌صورت قرضی داشته است.

 قرارداد خود تن‌هاخ هم تمدید می‌شود. قرار است به این مربی هلندی منچستریونایتد پیش از پایان سال پیشنهاد قرارداد ۴ساله جدیدی ارائه شود که طی آن دستمزد او از ۹میلیون پوند در سال به ۱۴میلیون پوند خواهد رسید.

سوفیان آمرابات برای بازی هفته دوم سری‌آ فیورنتینا مقابل لچه دعوت نشده است. او دیگر نمی‌خواهد تا روشن‌شدن وضعیت انتقالش با این تیم تمرین کند. آمرابات از آغاز مهلت نقل‌وانتقالات منتظر منچستریونایتد بوده است.

متئو گندوزی با مبلغ ۱۸میلیون یورو (۱۳+۵) به لاتزیو ملحق شد. ۱۵درصد از این مبلغ به آرسنال خواهد رسید. هافبک فرانسوی فصل پیش برای مارسی بازی کرده بود.

کیران تیرنی تست‌های پزشکی خود را تکمیل کرد تا به‌صورت قرضی و برای یک فصل و بدون گزینه خرید به رئال سوسیداد بپیوندد. با آمدن تیمبر این مدافع اسکاتلندی مازاد شده بود اما مصدومیت طولانی خرید جدید باعث نشد تیرنی از فهرست تیم خارج نشود. آرسنال برای فروش او ۲۸میلیون یورو درخواست کرد و سوسیداد آن را رقم بالایی دانست. به همین دلیل ۲تیم بر سر انتقال قرضی به توافق رسیدند.

لوکاکو پس از تلاش نافرجام برای ماندن در اینترمیلان و خیانت به این باشگاه و مذاکره با یوونتوس هنوز نتوانسته تیمی برای خودش دست‌وپا کند. این مهاجم بلژیکی حالا مورد توجه مورینیو برای آاس‌رم قرار دارد. با خرید سردار آزمون و مهاجمانی چون بلوتی، باز هم مورینیو مهاجم می‌خواهد. هنوز روی مبلغ قرضی بازیکن توافق نشده، درخواست چلسی ۱۰میلیون و پیشنهاد رم ۵میلیون است. لوکاکو باید ۴میلیون از حقوق خود را ببخشد؛ همان کاری که در اینتر انجام داده بود. چلسی در دادن حقوق لوکاکو مشارکت نمی‌کند و این بازیکن باید دستمزد خود را به حدود ۷میلیون پوند در سال کاهش دهد.

 بنژامن پاوار در دیدار  بایرن‌مونیخ - آگزبورگ غایب بود. پاوار می‌خواهد راهی اینتر شود و برای این کار به بایرن فشار می‌آورد اما مونیخی‌ها قصد دارند قبل از فروش او، جایگزینش را جذب کنند.