شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#پرسپولیس#فوتبال#ذوب‌آهن#تیم فوتبال

کنایه سنگین قلیچ به بیرانوند؛ عقاب در آسمان است و جایش روی زمین نیست/ بازیکنان پرسپولیس فقط بهانه می‌آورند

وحید قلیچ درباره تساوی تیم فوتبال پرسپولیس مقابل ذوب‌آهن اصفهان در هفته سوم لیگ برتر، اظهار داشت: تاکتیک و موضوع به خصوصی در بازی پرسپولیس ندیدم که بخواهم در مورد آن حرف بزنم. دو تیم فقط توپ‌های بلند را روی دروازه یکدیگر ارسال می‌کردند و اسمش را فوتبال گذاشتند. پرسپولیس شانس آورد که مقابل ذوب‌آهن نباخت، چون کمک داور آفساید را به اشتباه پرچم نزد.

وی در پاسخ به این سوال که مقصر اصلی گل به خودی چه کسی بود، بیان کرد: به طور حتم تقصیر بیرانوند بود، چون در جای خودش قرار نداشت. وقتی چنین گلی هم می‌خورد فقط توجیه می‌کند که من در تمرین از عقب زمین بازی‌سازی می‌کنم. اگر بیرانوند بازی‌ساز پرسپولیس است مشخص می‌شود در این تیم چه خبر است! او راحت قبول کند که اشتباه کرده و زیاد توجیه نکند. من هم از این گل‌ها خورده‌ام، آن قدر شجاعت داشتم که بعد از بازی هم عذرخواهی کرده‌ام. بیرانوند باید قبول کند که گل بدی خورده است.

دروازه‌بان اسبق تیم فوتبال پرسپولیس ادامه داد: سروش رفیعی کارش را انجام داد و پاس به عقب داد، گلر نباید بیرون از چارچوب قرار می‌گرفت. دروازه‌بان با حواس و تمرکز بالا باید جاگیری خوبی داشته باشد تا این گونه توپ‌ها وارد دروازه‌اش نشود. مگر بیرانوند عقاب آسیا نبود؟ عقاب آسیا باید به این توپ‌ها برسد! البته عقاب در آسمان است و جایش روی زمین نیست!

کارشناس فوتبال در مورد گلایه پرسپولیسی‌ها از وضعیت نامناسب چمن ورزشگاه آزادی تاکید کرد: کسی که فوتبالیست باشد در زمین خاکی هم می‌تواند فوتبال بازی کند. وقتی بازیکنان حرف از خرابی زمین می‌زنند بهانه‌های بیهوده است. مگر در دهه‌های گذشته زمین خوب وجود داشت، ناصر محمدخانی از محوطه هجده قدم خودی توپ را برمی‌داشت و همه را دریبل می‌زد و به دروازه حریف می‌رسید. این بازیکنان فقط پول میلیاردی می‌گیرند، کسی که پول حرفه‌ای دریافت می‌کند باید حرفه‌ای فکر کند.

قلیچ در خصوص عدم جذب مهاجم برای پرسپولیس خاطرنشان کرد: جذب یک فوروارد گلزن و ششدانگ از نان شب برای پرسپولیس واجب‌تر است که به هر قیمتی هم شده باید باشگاه یک مهاجم باکیفیت بگیرد. لیگ قهرمانان آسیا دیگر مثل لیگ ایران نیست که گولسیانی برای آنها گل بزند. امیدواریم پرسپولیس در آسیا آبروداری کند، چون کار دشواری را در گروه خودش دارد. تیم‌های عربستانی سرمایه‌گذاری هنگفتی انجام داده‌اند و تا دندان مسلح هستند. این تیم‌ها در لیگ قهرمانان آسیا به هیچ تیمی باج نمی‌دهند و برای قهرمانی در آسیا بسته شده‌اند.