شهرخبر

اعلام آمادگی صدراعظم آلمان برای تزریق دوز پنجم واکسن کرونا با افزایش موارد ابتلا به کووید-۱۹

اعلام آمادگی صدراعظم آلمان برای تزریق دوز پنجم واکسن کرونا با افزایش موارد ابتلا به کووید-19

صدراعظم آلمان با توجه به افزایش موارد ابتلا به کرونا در کشورش برای تزریق دوز پنجم واکسن این بیماری همه گیر اعلام آمادگی کرد.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین االملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه "دی ولت" آلمان، در حالی که پزشکان و کلینیک ها از افزایش تعداد مبتلایان به کووید-19 در آلمان خبر می دهند، اما اولاف شولتز، صدر اعظم این کشور همچنان دلیلی برای اقدامات حفاظتی جدید دولت نمی بیند. با این حال، وی اعلام کرد که اگر این واکسن ارائه شود، او با واکسینه شدن مجدد از خود محافظت خواهد کرد.

به این ترتیب اولاف شولتز، صدراعظم فدرال آلمان علیرغم این واقعیت که تعداد مبتلایان به کرونا هفته ها در حال افزایش است، دلیلی برای اقدامات جدید نمی بیند. او روز شنبه به روزنامه های گروه رسانه ای بایرن گفت: آنچه اکنون در حال تجربه آن هستیم، عادی شدن ارتباطات «جدید» با کرونا است. وضعیت فعلی خوشبختانه کاملاً متفاوت از زمانی است که همه گیری کرونا در سه سال و نیم پیش شروع شد.

وی در بخش دیگری از سخنانش در عین حال گفت: یک واکسن مناسب وجود خواهد داشت که به زودی با توصیه اینکه افراد مسن و گروه های آسیب پذیر از آن استفاده کنند به بازار می آید. وی تاکید کرد که او خود چهار بار در برابر کرونا واکسینه شده است و برای پنجمین بار نیز واکسینه خواهد شد.

در این شرایط هندریک استریک، ویروس شناس معروف اهل بن، نسبت به بار بیش از حد بر سیستم بهداشت و درمان آلمان در زمستان هشدار داد. وی در گفتگویی با «راینیشه پست» گفت: ما در بیمارستان‌ها و بخش‌های پزشکی بسیار مشغول کار هستیم. ما کمبود شدید کارگران ماهر داریم.

با این حال، با توجه به نوع جدید کرونا BA.2.86، او حفظ آرامش را توصیه کرد. وی به این روزنامه گفت: من به انتشار ترس در مورد این مسئله اعتقادی ندارم ؛ زیرا ما مصونیت اولیه در برابر کرونا را داریم و این از بین نمی‌رود. وی افزود: هرکسی که به یک گروه در معرض خطر تعلق ندارد، مجبور نیست دوباره واکسینه شود.

انتهای پیام/