شهرخبر

خراب‌کاری تروریست‌های تحت حمایت ترکیه در شمال سوریه

اقدام گروهی تروریستی در انفجار انبار مهمات ارتش سوریه واکنش قاطع نیروی هوایی این کشور علیه عناصر این گروه را در استان ادلب در پی داشت.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، رسانه های وابسته به مخالفان و گروه‌های تروریستی مسلح امروز شنبه مدعی شدند که گروه تروریستی «انصار التوحید» از طریق حفر تونل، انبار تسلیحاتی ارتش سوریه در حومه «الملاجة» واقع در منطقه «جبل الزاویه» را جنوب استان ادلب منفجر کرده است

تصاویر منتشر شده از این منطقه، انفجار شدید و ستونی از دود را نشان می‌دهد که به آسمان بلند شده است. در پی این انفجار، جنگنده‌های ارتش سوریه پروازهای خود را در سطح منطقه «جبل الزاویه» تشدید کرده و مواضع گروه‌های تروریستی را هدف قرار می‌دهند.

همزمان درگیری‌ها و حملات توپخانه‌ای نیز از سوی طرفین ادامه دارد. برخی منابع نیز از پرواز بمب‌افکن روسی از پایگاه حمیمیم و حمله به مواضع تروریست‌ها خبر می‌دهند.

مخالفان دولت سوریه با انتشار تصاویری مدعی شدند که در ادامه این درگیری‌ها، یک تانک ارتش سوریه در شهرک «حزارین» واقع در منطقه جبل الزاویه منهدم شد.

همزمانی این درگیری‌ها با برخی تجمعات در جنوب سوریه مانند شهر سویداء و به تبع آن، شهر ادلب نیز جالب توجه است و رسانه‌های غربی و مخالفان دولت سوریه قصد تشدید این تجمعات اعتراضی را که در برخی از آن ها، شعارهای هنجارشکنانه و تند علیه دولت داده شده، دارند.

انتهای پیام/