شهرخبر

خبر خوش برای اتباع افغانستانی | کارت شناسایی هوشمند در راه است

استاندار فارس، با اشاره به حادثه تروریستی اخیر در حرم مطهر شاهچراغ (ع) هم گفت: بعد از حادثه تروریستی بحث ساماندهی اتباع خارجی در دستور کار قرار گرفت.

محمد هادی ایمانیه در سخنرانی قبل از خطبه‌های نماز جمعه امروز شیراز، ضمن گرامیداشت یاد شهیدان رجایی و باهنر و نکوداشت هفته دولت، اظهارداشت: در هفته دولت امسال در فارس 837 پروژه با اعتبار 459 هزار میلیارد ریال به بهره برداری خواهد رسید.

وی ادامه داد: البته این پروژه‌ها در هفته دولت جهت بهره‌مندی مردم، مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد اما افتتاح رسمی آنها همزمان با سفر دوم رئیس جمهور به استان که طی هفته های آتی اتفاق خواهد افتاد انجام می شود.

استاندار فارس اظهار کرد: ارزش ریالی پروژه های هفته دولت امسال که قریب به 6 هزار و 500 اشتغال مستقیم و 30 هزار اشتغال غیر مستقیم ایجاد خواهد کرد، افزون بر 6 برابر پروژه های هفته دولت سال گذشته است.

ایمانیه گفت: از جمله پروژه های پروژه شاخصی که در هفته دولت امسال به بهره برداری می رسد می توان به پروژه فولاد غدیر نی ریز با اعتبار 100 هزار میلیارد ریال و فولاد کوار 89 هزار میلیارد ریال، آزادراه شیراز – اصفهان با 60 هزار میلیارد اعتبار اشاره کرد.

وی افزود: امیدواریم در سفر دوم رئیس جمهور به استان بتوانیم کلنگ اجرای آزادراه شیراز – بوشهر را در ادامه آزادراه شیراز- اصفهان و برای رسیدن به خلیج فارس داشته باشیم.

نماینده عالی دولت در فارس افزود: تسریع در اجرای راه آهن شیراز – بوشهر که امیدواریم با تخصیص اعتبارات در سفر دوم روند اجرای آن شتاب گیرد، تکمیل بزرگراه شیراز – جهرم - لار – بندرعباس، تکمیل بزرگراه شیراز- فسا - داراب – بندرعباس، تکمیل راه آهن اقلید – یزد که مسیر شیراز تا مشهد را حداقل پنج ساعت کوتاه تر خواهد کرد، تکمیل راه آهن گلگهر به شیراز، توسعه کشت گیاهان دارویی که مقدمات آن فراهم شده، همه اینها برنامه هایی است که اجرا و تکمیل آنها تا هفته دولت سال آینده را خواهیم داشت.

ایمانیه اظهار کرد: علاوه بر این، مقدمات ایجاد شهرک صنایع دارویی و لوازم بهداشتی نیز فراهم شده و به زودی آغاز می شود.

وی گفت: در زمینه جذب سرمایه گذار برای خروج کارخانه های راکد از رکود نیز طی 2 سال گذشته اقدامات خوبی در استان انجام گرفته و صدها کارخانه از رکود خارج شده یا ظرفیت های تولیدی آنها افزاش قابل توجهی یافته است و در ادامه امیدواریم سایر کارخانه های راکد نیز از رکود خارج شوند.

استاندار فارس افزود: همچنین به منظور رفع دغدغه معیشتی مردم، ایجاد یک هزار فروشگاه مرتبط با توزیع مواد غذایی از تولید به مصرف را در دستور کار داریم که امیدواریم به زودی این مهم محقق شود.

ایمانیه گفت: در بحث عفاف و حجاب نیز از مردم متدین استان و شیراز انتظار داریم که در این زمینه به وظیفه امربه معروف به زیبایی عمل کنند و ما نیز به عنوان مدیران جامعه نظارت خواهیم کرد.

وی افزود: امروز نیز با همکاری بسیار خوب همه مجموعه ها و دستگاهها اتفاقات خوبی در این زمینه افتاده و جلو هجمه وسیع دشمن گرفته شده اما مشکلاتی نیز وجود دارد که در حال پیگیری و رفع آنها هستیم.

استاندار فارس، با اشاره به حادثه تروریستی اخیر در حرم مطهر شاهچراغ (ع) هم گفت: بعد از حادثه تروریستی بحث ساماندهی اتباع خارجی در دستور کار قرار گرفت.

ایمانیه افزود: البته اکثر اتباع بیگانه از برادران مسلمان ما هستند و در جبهه مقاومت هم همراه با عزیزان ایرانی جنگیدند اما گروه اقلیتی هم وجود دارند که برای ساماندهی آنها برنامه ای در شورای تامین استان به تصویب رسیده و مورد تایید وزیر کشور نیز قرار گرفته است و به زودی تمام اتباع دارای کارت شناسایی هوشمند خواهند شد.

وی ادامه داد: این بدان معناست که از این پس هر کارفرمای ایرانی که بخواهد از این اتباع استفاده کند باید اطلاعات آن تبعه را به مراجع امنیتی استان اطلاع دهد.

ایمانیه اظهار کرد: مبارزه با زمین خواری و کوه خواری نیز از دیگر اقداماتی است که با همکاری خوب دستگاه قضایی استان در حال انجام است و قرارگاهی ایجاد شده که امیدواریم این تلاش ها منجر شود که جلو افراد متخلف گرفته شود.