شهرخبر

استارت لیگ برتر فرنگی پیش از مسابقات کشتی بازی‌های آسیایی/ احتمال آغاز لیگ آزاد از ۱۸ مهر

استارت لیگ برتر فرنگی پیش از مسابقات کشتی بازی‌های آسیایی/ احتمال آغاز لیگ آزاد از 18 مهر

تاریخ در نظر گرفته شده برای استارت لیگ برتر کشتی فرنگی، سوم یا چهارم مهر ماه یعنی پیش از آغاز مسابقات کشتی بازی‌های آسیایی هانگژو است، اما لیگ برتر آزاد در پایان این رقابت‌ها آغاز خواهد شد.

- اخبار ورزشی -

به گزارش خبرگزاری تسنیم، روز هفتم شهریور ماه قرار است قرعه‌کشی لیگ برتر کشتی در سال 1402 انجام شود. تا اینجای کار بین 5 تا 7 تیم برای شرکت در لیگ آزاد و فرنگی اعلام آمادگی کرده‌اند، اما تعداد دقیق و نام قطعی آنها، در روز قرعه‌کشی مشخص خواهد شد.

هرچند که در لیگ کشتی پیش آمده که تیمی بعد از قرعه‌کشی و حتی در میانه مسابقات، هم از شرکت در لیگ انصراف دهد!

اینطور که پیداست باتوجه به اینکه در پایان بازی‌های آسیایی، مسابقات مهمی از جمله گزینشی المپیک و خود المپیک در پیش است، فدراسیون و سازمان لیگ اصراری به بیشتر شدن تعداد تیم‌های شرکت‌کننده در لیگ برتر ندارند و با همین تعداد ترجیح می‌دهند کار را پیش ببرند تا منافع و اهداف هر دو طرف (باشگاه‌ها و کشتی) تامین شود.

زمان‌بندی مشخص شده برای آغاز لیگ برتر که با هماهنگی سرمربیان دو تیم ملی آزاد و فرنگی صورت گرفته، از آغاز لیگ برتر فرنگی زودتر از آزاد و پیش از بازی‌های آسیایی حکایت دارد.

به نظر می‌رسد این مسابقات از 3 یا 4 مهر ماه استارت بخورد و برای لیگ برتر کشتی آزاد هم 18 یا 19 مهر یعنی بعد از پایان بازی‌های آسیایی، به عنوان زمان آغاز مسابقات در نظر گرفته شده است.

باتوجه به برنامه‌های پیش روی کشتی در سال المپیک، پرونده لیگ برتر باید تا آخر آذر ماه بسته شود.

انتهای پیام/