شهرخبر

رزمایش مشترک جنگ الکترونیک «سپر حافظان ولایت ۱۴۰۲» از فردا آغاز می‌شود

رزمایش مشترک جنگ الکترونیک «سپر حافظان ولایت 1402» از فردا آغاز می‌شود

رزمایش مشترک جنگ الکترونیک «سپر حافظان ولایت ۱۴۰۲» با شرکت نیروهای چهارگانه ارتش جمهوری اسلامی ایران از فردا در منطقه وسیعی از مرکز کشور برگزار می‌شود.

- اخبار سیاسی -

به گزارش گروه دفاعی خبرگزاری تسنیم، امیر دریادار حبیب الله سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش و فرمانده رزمایش مشترک جنگ الکترونیک «سپر حافظان ولایت 1402» با اعلام خبر براگزاری این رزمایش از فردا افزود: با توجه به اهمیت جنگ الکترونیک در نبردهای امروز و نقش موثری که در جنگ های آینده دارد، توجه ویژه به فناوری‌های جنگ الکترونیک و تربیت و آموزش نیروی انسانی متعهد و متخصص در این حوزه طی سال‌های گذشته در دستورکار ارتش جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته است.

 

وی ادامه داد: ما امروز در حوزه جنگال پیشرفت شایان توجهی در طراحی و تولید  تجهیزات مورد نیاز خود با اتکا به دانش تخصصی و توانمندی‌های داخلی داشته‌ایم و زیرساختها و آموزش‌‌های مناسبی داریم و برای مقابله با تهدیدات امروز و پیش بینی مقابله با تهدیدات آینده در این حوزه پیچیده و حساس به نتایج مطلوبی رسیده‌ایم؛ که لازم است برخی از این دستاوردها در میدان نبرد محک زده و مورد آزمایش قرار داده شود.

معاون هماهنگ کننده ارتش با تقدیر از  وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و سازمان‍های خودکفایی ارتش در نیروهای چهارگانه در طراحی و تولید تجهیزات جنگ الکترونیک افزود: افزایش مهارتهای تخصصی و انتقال تجربیات به نیروهای جوان و تمرین سناریوهای مختلف رزمی در  این حوزه از جمله اهداف برگزاری این رزمایش است.

وی خاطرنشان کرد:  حدود یکصد و سی تمرین تخصصی آفندی و پدافندی در حوزه جنگ الکترونیک در این رزمایش پیش بینی شده که در لحظه و به صورت برخط توسط قرارگاه راهکنشی ذوالفقار ارتش هدایت و توسط قرارگاه مرکزی خاتم الانبیاء(ص) مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

سیاری همچنین تصریح کرد: رزمایش جنگ الکترونیک سپر حافظان ولایت 1402 ارتش جمهوری اسلامی ایران با حضور نیروهای زمینی، پدافند، هوایی و دریایی از فردا با انواع مختلف سامانه های جنگالی، راداری، پهپادی، سایبری، فضایی، جنگنده‌ها و پرنده‌های باسرنشین و بدون سرنشین، ریزپرنده ها و سایر سامانه‌های ثابت، سیار، زمین پایه و هواپایه مرتبط با جنگ الکترونیک برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/