شهرخبر

سفر سراج‌الدین حقانی به ولایت شیعه‌نشین «دایکندی»

خبرگزاری تسنیم؛ چشمه ی جوشان آگاهی بخشی

وزیر کشور هیئت حاکمه موقت افغانستان در سفر به ولایت شیعه‌نشین دایکندی اظهار داشت با استقرار امارت اسلامی اخوت و وحدت بین اقوام این کشور برقرار شده است.

- اخبار بین الملل -

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «سراج‌الدین حقانی» وزیر کشور هیئت حاکمه موقت افغانستان در سفر به ولایت «دایکندی» در محفلی با حضور مردم و مسئولین محلی اظهار داشت: اشغالگران در بیست سال گذشته مردم را به قتل رساندند و بین اقوام تخم نفاق کاشتند، اما اکنون با استقرار امارت اسلامی وحدت و برادری در افغانستان برقرار شده است.

بر اساس اطلاعیه منتشر شده توسط دفتر مطبوعاتی ولایت دایکندی، حقانی در این محفل گفت: با روی کار آمدن نظام امارت اسلامی، امنیت در سراسر کشور تأمین شده است؛ زمانی که امنیت تأمین شد و اخوت و برادری و وحدت بین اقوام ساکن در کشور جایگزین گردید، پیشرفت و آبادی خود به خود به وجود می‌آید.

وی همچنین وعده داد مشکلات مردم را به گوش رهبر طالبان می‌رساند و تأکید کرد: در حد توان کوشش می‌کند مشکلات مردم این ولایت را در کابینه مطرح کند تا به آن رسیدگی گردد.

«احسان الله آخندزاده» معاون والی دایکندی در این محفل اظهار داشت: نبود مسیرهای مواصلاتی استاندارد و پروژه‌های نیمه تمام از مشکلات اولیه این مردم است و ابراز امیدواری کرد با سفر حقانی این مشکلات حل خواهد شد.

«سلیمان علی بلیغ» نیز به نمایندگی از مردم دایکندی اظهار داشت: مشکلات اولیه مردم نبود جاده‌های استاندارد است تا دایکندی را به کابل و قندهار وصل کند؛ وی همچنین پروژه‌‎های نیمه تمام و نبود برق را از دیگر مشکلات ساکنین دایکندی دانست.

انتهای پیام/