شهرخبر

از سرگیری پرواز‌های بین‌المللی این کشور پس از 3 سال

اقتصادنیوز: پروازهای بین‌المللی کره شمالی پس از تایید وزارت خارجه چین در روز دوشنبه برای انجام پروازهای بین پیونگ یانگ و پکن توسط «ایر کوریو» از سر گرفته شد.
از سرگیری پرواز‌های بین‌المللی این کشور پس از 3 سال

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، از خبرگزاری «آناتولی» کره شمالی پروازهای بین‌المللی خود را از روز سه شنبه از سر گرفت و یک هواپیمای مسافربری برای اولین بار از زمان بسته شدن مرزهای این کشور پس از شیوع بیماری کرونا در سال ۲۰۲۰، در شهر«پکن» پایتخت چین فرود آمد.

پروازهای بین‌المللی کره شمالی پس از تایید وزارت خارجه چین در روز دوشنبه برای انجام پروازهای بین پیونگ یانگ و پکن توسط «ایر کوریو» از سر گرفته شد.

سازمان گردشگری کره شمالی اخیراً اعلام کرد که کره شمالی مرزهای خود را برای شهروندانی که از زمان همه‌گیری کرونا  در خارج از کشور سرگردان شده‌اند باز خواهد کرد تا به کشور بازگردند.

کره شمالی اعلام کرده که به دلیل کمبود نیروی کار ناشی از جنگ در اوکراین در روسیه، قصد اعزام کارگران به این مناطق را دارد.

سال گذشته، کره شمالی با مناطق «دونتسک» و «لوهانسک» تحت کنترل روسیه به توافق دست یافت تا کارگران خود را برای تعمیر زیرساخت‌ها به این ۲ منطقه بفرستد.

کره شمالی سال‌هاست که تحت تحریم‌های آمریکا و متحدان این کشور قرار دارد  و این مسئله بر ناوگان هوایی این کشور اثر گذاشته است. کره شمالی علی‌رغم تحریم‌های بین‌المللی بر تقویت توانایی نظامی خود برای مقابله با تهدید حضور نیروهای آمریکایی در منطقه تاکید کرده است. ناوگان هوایی غیر نظامی کره شمالی را هواپیماهای روسی از جمله «توپولوف» و «آنتونوف»  شکل می‌دهند.