شهرخبر

شورای وزیران سعودی: خواهان مرحله جدیدی از روابط با تهران هستیم

شورای وزیران سعودی: خواهان مرحله جدیدی از روابط با تهران هستیم

ایسنا نوشت: شورای وزیران سعودی در جلسه هفتگی خود به بررسی اقدامات انجام شده در راستای اجرایی کردن توافق ایران و عربستان پرداختند.

به نقل از خبرگزاری رسمی عربستان(واس)، جلسه شورای وزیران سعودی امروز(سه‌شنبه) به ریاست سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه این کشور در قصرالسلام جده برگزار شد.

در بخشی از این جلسه به گام‌های اتخاذ شده در راستای اجرای توافق ازسرگیری روابط تهران و ریاض از جمله آغاز فعالیت سفیران دو کشور پرداخته شد.

وزیران سعودی تاکید کردند که خواهان آغاز مرحله جدیدی از روابط با جمهوری اسلامی ایران بر اساس منافع مشترک و احترام متقابل هستند.

به گزارش ایسنا، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ۲۶ مردادماه در راس هیاتی وارد عربستان شد و در این سفر با مقامات ارشد سعودی از جمله محمد بن سلمان، ولیعهد این کشور دیدار و رایرنی کرد.

امیر عبداللهیان که به دعوت فیصل بن فرحان، وزیر امور خارجه عربستان به ریاض سفر کرد ، عصر روز پنجشنبه گذشته بعد از دیدار با همتای سعودی خود در وزارت امور خارجه عربستان در یک نشست مطبوعاتی مشترک با وی شرکت کرد.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در جریان این سفر از سفارت ایران در ریاض نیز بازدید کرد.

او در این بازدید در جریان اقدامات انجام شده برای آماده سازی سفارت جمهوری اسلامی ایران در ریاض قرار گرفت.

این اولین سفر وزیر امور خارجه ایران به عربستان پس از هفت سال و بعد از تصمیم دو کشور برای احیای مجدد روابط است.

فیصل بن فرحان وزیر امور خارجه عربستان نیز در ۲۷ خرداد ماه سال جاری به دعوت حسین امیرعبداللهیان برای سفری یک روزه به تهران آمده بود.

310310