شهرخبر

شاه‌محمدی: مهاجم درجه یک نه حداقل درجه ۳ بیاورند/ هر کسی گفت در آسیا موفق می‌شویم باور نکنید!

شاه‌محمدی: مهاجم درجه یک نه حداقل درجه 3 بیاورند/ هر کسی گفت در آسیا موفق می‌شویم باور نکنید!

پیشکسوت باشگاه پرسپولیس معتقد است در رقابت‌های آسیایی تیم ملی و پرسپولیس به هیچ جایگاهی نخواهند رسید.

- اخبار ورزشی -

جمشید شاه‌محمدی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم درباره شرایط پرسپولیس پس از دو پیروزی در هفته‌های ابتدایی لیگ برتر اظهار داشت: پرسپولیس از لحاظ فوتبالی خوب و زیبا بازی می‌کند. هفته اول و دوم را نمی‌توان آنالیز کرد و از هفته پنجم به بعد بهتر خواهد شد. الان تنها مشکل خط حمله است. حتماً باید یک بازیکن شش‌دانگ بیاورند، چرا که خط حمله می‌لنگد!

وی در واکنش به این موضوع که با وجود کمبود بازیکن در خط حمله مهدی عبدی نیز جدا شد، گفت: تصمیم‌گیرنده سرمربی است. شاید او احساس می‌کرد عبدی کارایی ندارد. عبدی در تیم‌های پایه با من کار کرده است، اما باید بیشتر از اینها تلاش کند. پرسپولیس و استقلال با تمام تیم‌ها فرق دارند. پرسپولیس جای هر کسی نیست و هر شخصی می‌آید باید تمام زندگی‌اش را برای تیم بگذارد. عبدی تلاشی را که باید می‌کرد، نداشت. یک فصل خوب بود، اما بعد از آن اُفت کرد. او نباید روی نیمکت می‌نشست. کسی که به پرسپولیس می‌آید نباید روی نیمکت بنشیند؛ آنهم در حالی که پرسپولیس یکی، دو فصل است اصلاً‌ مهاجم خوب ندارد. عبدی جوان‌تر از همه مهاجمان بود، ولی نتوانست خوب کار کند.

پیشکسوت باشگاه پرسپولیس در مورد جذب نشدن مهاجم جدید نیز توضیح داد: صد درصد باشگاه مقصر است، چون یحیی از روز اول دنبال مهاجم بوده و اسم هم به باشگاه داده است. باشگاه الان باید تلاش کند تا بازیکن مدنظر را بگیرد. پول الکی هم نباید خرج کنند؛‌ لازم نیست حتماً از اروپا مهاجم بیاورند، از آفریقا و کشورهایی مانند مالی و ... هم می‌توانند بازیکن خوب بیاورند. این را هم بگویم که بازیکن درجه یک به ایران نمی‌آید، اما حداقل درجه سه را بیاورند. متأسفانه باشگاه‌های ما بازیکن درجه پنج می‌آورند!

شاه‌محمدی ادامه داد: بقیه باشگاه‌ها هم همین هستند. الان کدام بازیکن خوب خارجی در لیگ ما حضور دارد؟ مربی‌هایی که می‌آورند همه در اروپا بیکار بودند! به نظرم باید برای تیم‌ها پایه مربی خارجی بیاورند. الان کشورهای عربی چطور بازیکن و مربی خوب می‌آورند؟ ما اندازه آنها نیستیم؟! باور کنید ما بیشتر از آنها پول داریم، ولی متأسفانه بی‌انضباط هستیم. هر کسی هم می‌آید بعد از یک سال می‌رود.

وی در رابطه با گلایه بازیکنان پرسپولیس از عدم پرداختی به موقع باشگاه به آنها تصریح کرد: بازهم باشگاه مقصر است. اگر قرارداد می‌بندند باید پول را به موقع بدهند. اینکه نمی‌شود به بازیکن بگویند امضا کن حالا پولت را می‌دهیم! 

«باشگاه هم اعتقاد دارد راه‌های درآمدزایی به‌طور کامل بسته شده است.»، پیشکسوت باشگاه پرسپولیس در واکنش به طرح این موضوع گفت: باشگاه از مردم کمک بخواهد. این تیم برای مردم و هواداران است. اگر هر هواداری 10 هزار تومان بدهد مشکلات حل می‌شود، ولی دیگر کسی نگوید تیم برای ماست. اگر دولت می‌گوید مالک است باید پول بدهد. همین مشکلات هم باعث می‌شود هواداران و مردم عصبانی شوند.

شاه‌محمدی در ادامه با اشاره به حضور پرسپولیس در آسیا گفت: مطمئن باشید در آسیا هم هیچ چیز خبر نیست و ما «هیچی» نمی‌شویم. هم در باشگاهی و هم در تیم ملی! تا کی می‌توانیم بگوییم غیرت داریم؛ به خدا آنها هم دین دارند و هم غیرت! من دیدم یک کسی می‌گوید عربستان نتیجه نمی‌گیرد؛ چرا نتیجه نمی‌گیرد؟! بازیکنان جوانش همه از بزرگان یاد می‌گیرند. خدا پدرشان را بیامرزد حداقل یک کاری کردند سایر کشورها هم بفهمند که باید بازیکن خوب بیاورند. شما مراسم رونمایی از نیمار را دیدید؛ بعد ما به زور یک بازیکن درجه چندم می‌آوریم و از بهشت زهرا یک گل می‌آوریم و به او می‌دهیم! این شد استقبال تیم‌های ما! با این شرایط هر کسی گفت در آسیا موفق می‌شویم باور نکنید.

انتهای پیام/