اسرائیل، دمشق را بمباران کرد/ خسارتها مشخص نیست

سخنگوی فرماندهی ارشد ارتش سوریه بامداد سه شنبه به خبرگزاری سانا گفت: «پدافند موشکی سوریه حمله هوایی اسرائیل به تأسیسات نظامی در حومه دمشق را دفع کرده است.»

به گفته این سخنگوی ارتش، یک نظامی سوری در جریان این حمله زخمی شده و خسارت نامشخصی نیز گزارش شده است.

وی گفت: «حمله متجاوزان اسرائیلی در ساعت ۲۳:۰۵ [به وقت محلی] انجام شد و دشمن از سمت بلندی‌های جولان اشغالی یک حمله موشکی انجام داد. پدافند موشکی با اهداف هوایی برخورد کرد و چندین موشک را بالای حومه جنوبی و جنوب شرقی شهر دمشق، پایتخت ساقط کرد.»

به گزارش تلویزیون الحدث مستقر در دوبی، در این حمله حداقل دو نفر دیگر نیز جان خود را از دست دادند و تعداد نامشخصی نیز مجروح شدند.

پیش از این، الحدث گفته بود که این حملات مناطقی در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی دمشق را هدف قرار داده است که شامل انبارهای مهمات نیروهای مسلح بوده است.

جنگنده‌های صهیونیستی در ۷ آگوست نیز به محله الکسوه در غرب دمشق و فرودگاه الدیماس حمله کرده بودند. به گفته سخنگوی نیروهای مسلح سوریه، چهار نظامی سوری در حین دفع تجاوزات رژیم صهیونیستی کشته و چهار نظامی دیگر در آن زمان زخمی شدند.

به گزارش الحدث، تل آویو در سال ۲۰۲۳ یعنی طی حدود هشت ماه گذشته تا کنون ۲۲ بار به خاک سوریه حمله کرده و ۵۰ هدف زمینی را هدف قرار داده است. در این حملات در مجموع ۲۸ نظامی سوری و ۲۲ عضو گروه‌های شبه نظامی شیعه کشته شدند.

این نخستین بار نیست که صهیونیست‌ها به صورت تجاوز کارانه‌ای اهدافی در سوریه را هدف قرار می‌دهند.

کمتر از ۱۰ روز پیش نیز، یک منبع نظامی سوری اعلام کرد که پدافند هوایی ارتش این کشور موفق شده است بخش‌هایی را در منطقه جنوبی هدف قرار داده و برخی موشک‌هایی شلیک شده توسط ارتش رژیم‌صهیونیستی را ساقط کند.

وی در ادامه افزود: حدود ساعت ۵ صبح دشمن صهیونیستی یک حمله هوایی به وسیله شلیک چند موشک از سوی بلندی‌های اشغالی جولان به سمت مناطق جنوبی سوریه انجام داد.

این منبع تاکید کرد که تجاوز نظامی رژیم‌صهیونیستی به سوریه باعث وارد آمدن خسارات به برخی مناطق شده است. از سوی دیگر در همان زمان نیز ارتش رژیم‌صهیونیستی با صدور بیانیه‌ای جزئیات تجاوز نظامی به سوریه را شرح داد. در این بیانیه ادعا شده است که ارتش رژیم‌صهیونیستی یک ساختمان نظامی متعلق به ارتش سوریه و سیستم‌های راداری نظامی و مواضع توپخانه ای این کشور را هدف حملات خود قرار داده است.

ارتش رژیم‌صهیونیستی حملات خود را با استفاده از توپخانه و پهپاد علیه خاک سوریه انجام داده است.

این رژیم در توجیه تجاوز نظامی خود به سوریه اعلام کرد که دولت این کشور مسئولیت تمام اقداماتی که از خاک سوریه انجام می‌شود را برعهده دارد و از سمت خاک این کشور چند موشک به سمت بلندی‌های اشغالی جولان شلیک شده است.

حملات تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی علیه سوریه تا کنون با اعتراضات زیادی از سوی دولت بشار اسد در دمشق روبرو شده، اما به نظر می‌رسد که مقامات تل آویو حاضر به پذیرش هشدارها نیستند و همچنان به بمباران مواضعی در سوریه ادامه می‌دهند.