شهرخبر

المشاط: عربستان با طولانی کردن مذاکرات چیزی به دست نمی‌آورد

المشاط: عربستان با طولانی کردن مذاکرات چیزی به دست نمی‌آورد

رئیس شورای عالی سیاسی یمن در دیدار با مقامات ارشد عمانی گفت که زمان خریدن و طول دادن مذاکرات برای سعودی‌ها نتایجی نخواهد داشت.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، مهدی المشاط، رئیس شورای عالی سیاسی یمن دیروز یکشنبه در دیدار با مقامات ارشد عمانی که در صنعاء با او دیدار کردند، پیام مهمی را از طریق هیئت عمانی به ائتلاف عربستان سعودی رساند، وی گفت که صبر یمنی‌ها در حال اتمام است.

خبرگزاری یمنی «الخبر» نوشت، مهدی المشاط در این دیدار گفت که صنعاء طی دوره گذشته ثابت کرد که تمایل به صلح دارد و اکنون باید ائتلاف جدیت خود را برای اجرای خواسته های مردم یمن که در پرونده بشردوستانه به عنوان یک اولویت حق بشری معرفی شده است، اثبات کند.

المشاط به ائتلاف عربستان سعودی هشدار داد که صبر یمنی‌ها رو به پایان است و تاکید کرد اگر متجاوزان درهای صلح را ببندند، مردم یمن حق دفاع از خود را دارند.

وی همچنین تاکید کرد که زمان همیشه برای ائتلاف مهیا نخواهد بود که بتوانند از مسئولیت حقوق بشری خود فرار کنند، و این زمان خریدن و طول دادن مذاکرات برای آن‌ها نیز نتایجی نخواهد داشت.

دولت نجات ملی در صنعاء اعلام بارها اعلام کرده است که ائتلاف عربستان سعودی اگر به شروط و تعهدات خود در ذیل توافق آتش‌بس از جمله لغو محاصره یمن، انجام پروازها و غیره عمل نکند و یمن را در حالت نه صلح و نه جنگ قرار دهند، آماده رویارویی با این ائتلاف خواهد بود.

دولت نجات ملی همچنین تاکید کرده است، ریاض در مذاکرات صلح یمن، یک طرف مذاکره کننده است و تصور نقش میانجی برای عربستان سعودی نادرست و غیرقابل قبول است؛ زیرا که عربستان سعودی رهبری این تجاوز و جنگ را به‌عهده داشت و آن را هدایت می‌کرد.

انتهای پیام/