شهرخبر

نارضایتی پزشکان آلمانی از دولت

نارضایتی پزشکان آلمانی از دولت

در پی وخامت اوضاع اقتصادی و کمبود بودجه در آلمان نارضایتی انجمن‌های پزشکی و بهداشت و سلامت هم از دولت افزایش پیدا کرده و آن‌ها درباره عواقب این مسئله برای بیماران در کشور هشدار داده‌اند.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، روزنامه ویرتشافتز ووخه آلمان در مطلبی به نارضایتی بالای پزشکان آلمانی از دولت و بودجه کم مالی برای این بخش پرداخته و نوشت: سال‌ها در آلمان رابطه پر سر و صدا بین پزشکان و سیاستمداران موضوعی مسکوت بود. این شرایط به خاطر صندوق های بیمه سلامت قانونی نسبتاً کامل در زمانی بود که اقتصاد هنوز به طور پیوسته در حال رشد بود. برای سال‌ها، این پول اضافی اختلافات بر سر هزینه‌های تقریباً 183000 پزشک و روانپزشک را که یا در مطب کار می کردند یا مراقبت‌های سرپایی ارائه می کردند خنثی می‌کرد. در طول همه‌گیری کرونا ینس اسپان، وزیر بهداشت وقت نیز پرداخت‌هایی خارج از بودجه انجام داد تا اطمینان حاصل شود که پول برای هزینه‌های اضافی پرداخت می‌شوند.

اما اکنون دوباره فشارهای مالی افزایش پیدا کرده است. نمایندگان این حرفه روز جمعه در برلین برای "جلسه بحران"با یکدیگر ملاقات کردند.

رئیس انجمن ملی پزشکان قانونی بیمه سلامت (KBV) در ابتدا هشدار داد: مطب های پزشکان در آلمان در آستانه فروپاشی است. آندریاس گاسن به عنوان رئیس KBV، اکثریت قریب به اتفاق پزشکانی را نمایندگی می کند که مسئول درمان حدود 90 درصد از جمعیت در بیمه سلامت قانونی هستند. گاسن قبلاً ، کارل لاوترباخ، وزیر بهداشت را "وزیر اعلام" خوانده است که به وعده ها و تعهدات خود عمل نمی کند.

اکنون نامه آتشین پزشکان به اولاف شولتز، صدر اعظم آلمان ارسال شده که در آن چندین انجمن پزشکی مانند Virchow و Hartmannbund، از وزیر بهداشت انتقاد کرده اند.

وزارت بهداشت فدرال آلمان قبلاً مقاله‌ای را تهیه کرده بود که با آن رسانه ها اعداد و طبقه بندی هایی دریافت کردند تا بسیاری از واقعیت های نیمه واقعی را در بحث اتهامی در مورد پول از دیدگاه این وزارتخانه تصحیح کنند.

در نامه وزارت بهداشت استدلال شده است که هزینه صندوق های بیمه سلامت قانونی برای مراقبت های سرپایی حدود 14 میلیارد یورو افزایش یافته و بین سال های 2013 تا 2022 به حدود 46 میلیارد یورو رسیده است که این بیش از 44 درصد است و افزایش قابل توجهی بیشتر از آنچه که برای مثال بیمارستان ها در همان دوره دریافت می کردند داشته است.

انجمن پزشکی Virchowbund درآمد خالص را به طور متوسط ​​85555 یورو یا 7130 یورو در ماه برای کسانی که یک مطب را اداره می کنند ذکر می کند. این بدان معناست که پزشکان جزو پردرآمدترین افراد هستند. اما این انجمن اعلام کرد که آنها مسئولیت بزرگی دارند و به عنوان خوداشتغال باید خطراتی را متحمل شوند.

اکنون KBV که قرار است مراقبت های پزشکی سرپایی را در گوشه و کنار آلمان تضمین کند و سایر انجمن ها به دنبل علنی کردن مشکلات هستند. KBV در ابتدای "جلسه بحران" عمومی در یک اتاق کنفرانس در هتل ماریوت برلین توضیح داد که ده درصد از مطب های پزشکی در دو تا سه سال آینده به جانشین نیاز دارند زیرا به دلایل سنی بسته می شوند. گاسن، رئیس KBV سپس این پرسش را مطرح می کند که اما چه کسی می‌خواهد زمانی که شرایط بسیار نامناسب است، یک مطب جدید راه‌اندازی کند. وی در روزنامه بیلد هشدار داد که این به مفهوم زمان انتظار چندین ماهه و چندین کیلومتری برای رسیدن به نوبت پزشک برای شهروندان است.

در این شرایط حدود چند هفته پیش داروخانه داران در آلمان برای دریافت بودجه های بالاتر دست به اعتصاب زدند. کلینیک ها هم پول بیشتری می خواهند.

نویسنده در بخش دیگری از این مطلب نوشت: ماههای پر مشغله و دردسری در انتظار وزارت بهداشت آلمان است.

چندی پیش "جرالد گاس"، مدیر عامل انجمن بیمارستانی آلمان DKG نسبت به اصلاحات بیمارستانی توسط "کارل لاوترباخ"، وزیر بهداشت این کشور ابراز تردید کرده و گفت: این اصلاحات برنامه ریزی شده برای جلوگیری از مرگ های نابسامان در بیمارستان ها مناسب نیست. گاس به راینیشه پست گفت: وزیر بهداشت فقط می‌خواهد پول را دوباره توزیع کند، اما پول اضافی در اختیار سیستم بیمارستانی برای سال ها قرار نمی‌دهد.

وی تاکید کرد که زمان بسیار مهم است و کلینیک ها تا پایان امسال ده میلیارد یورو کم خواهند داشت.

انجمن بیمارستان‌های آلمان چندی پیش هم ضمن انتقاد به طرح دولت برای مقابله با اثرات تورم روزافزون و افزایش قیمت انرژی بر بیمارستان‌ها، مراکز درمانی را در آستانه موجی از ورشکستگی‌ها ارزیابی کرد.

انتهای پیام/