شهرخبر

سردار سلیمانی: ۴۲ هزار گروه جهادی در بسیج ساماندهی شده‌اند

رئیس سازمان بسیج گفت: ۴۲ هزار گروه جهادی در بسیج تشکیل شده‌اند و تا کنون ده‌های میلیون بسته معیشتی بین نیازمندان توزیع کرده‌ایم.

- اخبار سیاسی -

به گزارش گروه دفاعی خبرگزاری تسنیم، سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین در بیست و چهارمین مجمع عالی فرماندهان و مسئولین سپاه با اشاره به عملکرد این نهاد انقلابی در عرصه‌های مختلف خدمت رسانی عنوان کرد: اقدامات بسیج در حوزه‌های مختلفی اعم از فرهنگی، اقتصادی، تولیدی، مردمیاری و محرومیت زدایی و عمران و  آبادانی صورت می پذیرد.

 

وی افزود: در حوزه فرهنگی، توسعه زیرساخت‌های راهیان نور و ارزان سازی این سفرها در دستور کار است. همچنین پیگیری انجام سفرهای راهیان نور، راهیان پیشرفت و اقداماتی با موضوع جهاد تبیین از دیگر برنامه‌های فرهنگی سازمان بسیج مستضعفین است.

سردار سلیمانی با بیان اینکه در حوزه فضای مجازی و خنثی سازی توطئه‌های دشمن اقدامات خوبی انجام شده است، با تاکید بر لزوم جهاد تبیین در جامعه گفت: طرح سراسری جهاد تبیین تهیه شده و مورد تایید دولت و فرمانده کل سپاه برای اجرا قرار گرفته است.  

وی تاکید کرد: در حوزه علم و فناوری نیز طرح‌های گسترده‌ای پیش بینی شده تا با پشتیبانی از 710 شرکت دانش بنیان تولید ایده تا محصول مورد حمایت قرار گیرد. همچنین صندوق توسعه‌ای در این زمینه برای اهدا وام‌های لازم به خلاقان و نخبگان این حوزه در نظر گرفته شده است.  

سردار سلیمانی با تبیین اقدامات بسیج در حوزه مردمیاری و محرومیت زدایی گفت: تامین 75 هزار سری جهیزیه برای زوج‌های جوان، پیگیری پروژ‌ه‌های نیروگاه برق خورشیدی، طرح‌های آبخیز داری و کشاورزی، انجام رزمایش کمک مومنانه با اهدا ده‌ها میلیون بسته معیشتی، کیف و کفش و لوازم التحریر، احداث راه و جاده‌های مواصلاتی، ساماندهی 42 هزار گروه جهادی  و صدها طرح توسعه‌ای دیگر از مهمترین اقدامات سازمان بسیج مستضعفین در حوزه مردمیاری و محرومیت زدایی است.

وی در پایان با اشاره به اینکه امیدواریم بتوانیم انتظارات مقام معظم رهبری را در این حوزه برآورده کنیم؛ خاطرنشان کرد: 1 هزار و 490 کارگاه صنعتی توسط بسیج احیا شده است و طرح‌های خوبی برای رونق تولید توسط این نهاد جهت افزایش تولید گوشت قرمز و سفید ارائه شده است.

انتهای پیام /