شهرخبر

اقدام هوشیارانه حزب‌الله با خنثی‌ کردن عملیات تروریستی در بیروت/ هلاکت عامل انفجار منطقه زینبیه دمشق

یکی از عناصری که در عملیات تروریستی منطقه زینبیه دمشق در روز عاشورا مشارکت داشت، توسط نیروهای حزب‌الله در ضاحیه جنوبی بیروت شناسایی شده و به هلاکت رسید.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، رسانه‌های لبنانی از خنثی شدن یک طرح تروریستی خطرناکی که احتمالا توسط عناصر تکفیری داعش علیه لبنان و مردم آن به ویژه در ضاحیه جنوبی بیروت برنامه‌ریزی شده بود خبر دادند.

یک منبع امنیتی لبنانی در این زمینه به المیادین اعلام کرد که نیروهای حزب‌الله این عملیات تروریستی در ضاحیه جنوبی بیروت را خنثی کردند و یکی از عناصر تروریستی به هلاکت رسید.

به گفته این منبع، نیروهای امنیتی حزب‌الله بعد از کشف اطلاعاتی درباره این عملیات تروریستی که قرار بود در لبنان انجام شود، برای جلوگیری از آن اقدام کردند.

خبرنگار المیادین گزارش داد که حزب‌الله اطلاعاتی درباره یکی از عناصری که در عملیات تروریستی منطقه زینبیه در دمشق در روز عاشورا مشارکت داشت را به دست آورده بود. این عنصر تروریستی فردی به نام «وسام مازن» 23 ساله از منطقه «التل» سوریه بود که اخیرا به شکل غیرقانونی وارد لبنان شده و در آخرین طبقه  یک ساختمان در منطقه «حی السلام» واقع در ضاحیه جنوبی بیروت اقامت داشت.

بر اساس این گزارش، نیروهای حزب‌الله با پیش‌بینی اینکه ممکن است وسام مازن برای انجام عملیات جنایتکارانه‌ای مشابه آنچه که در روز عاشورا در منطقه زینبیه رخ داد برنامه ریزی کرده باشد، به ساختمان محل اقامت وی حمله کردند.

اطلاعات نشان می دهد بعد از اینکه نیروهای حزب الله به ساختمان محل اقامت این تروریست رسیدند وی خود را از پنجره ساختمان به بیرون پرتاب کرده و هنگام انتقال به بیمارستان کشته شد. وسام مازن بعد از مشارکت در عملیات تروریستی منطقه زینبیه  در دمشق تحت تعقیب نیروهای امنیتی سوریه قرار داشته و به شکل غیر قانونی به لبنان گریخته بود.

یک منبع آگاه امنیتی گزارش داد که هنوز فردی در رابطه با عملیات تروریستیِ مورد انتظار در لبنان دستگیر نشده اما تحقیقات همچنان ادامه دارد.

روز پنجشنبه 5 مرداد هم‌زمان با مراسم عاشورای حسینی در منطقه زینبیه دمشق منابع از انفجار یک خودروی بمب‌گذاری شده در این منطقه خبر دادند. وزارت کشور سوریه به‌صورت رسمی آمار شهدای انفجار در منطقه سیده زینب دمشق را 6 نفر اعلام کرد، همچنین 23 نفر نیز در جریان این انفجار تروریستی زخمی شدند. گروه تروریستی داعش مسئولیت این انفجار را به عهده گرفت.

انتهای پیام/