شهرخبر

طحان نظیف: حمله به افراد بی‌دفاع اوج رذالت دشمنان است

طحان نظیف: حمله به افراد بی‌دفاع اوج رذالت دشمنان است

سخنگوی شورای نگهبان در گفتگوی تلفنی با خانواده‌های شهدای حرم شاهچراغ، گفت: حمله به افراد بی‌دفاع نشان‌دهنده اوج رذالت و پستی دشمنان است.

به گزارش مشرق، در پی شهادت «محمد جهانگیری» و «غلام‌عباس عباسی» در حمله تروریستی داعش به حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع)، هادی طحان‌نظیف عضو حقوقدان و سخنگوی شورای نگهبان با پدر شهید محمد جهانگیری که از ناظران شورای نگهبان در استان فارس بود و با پسر شهید غلام عباسی که عضو شبکه ناظران آن استان است، گفتگوی تلفنی کرد.

در این گفتگو که بعد از ظهر روز سه‌شنبه ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ صورت گرفت، وی خطاب به پدر شهید جهانگیری و پسر شهید عباسی عنوان کرد: شورای نگهبان افتخار می‌کند که اعضای شبکه ناظران و خانواده‌هایشان در دفاع از دین مبین اسلام و مردم بزرگ ایران اسلامی جان فدا هستند.

طحان‌نظیف خاطرنشان کرد: دشمنان تصور می‌کنند که با انجام اینگونه اقدامات ذلیلانه می‌توانند در عزم و اراده مردم بزرگ ایران خللی به وجود بیاورند، اما خون این شهیدان موجب خواهد شد که مردم در دستیابی به اهداف خود مصمم‌تر شوند؛ از این رو شهادت آن‌ها جان‌فدایی برای دفاع از اسلام و ایران به حساب می‌آید.

عضو حقوقدان شورای نگهبان در ادامه پیام تسلیت سایر اعضای این شورا به ویژه آیت‌الله جنتی را به خانواده‌های این شهیدان ابلاغ کرد و ابراز امیدواری داشت که با دعای خیر خانواده‌های شهدا، اعضا و کارکنان شورای نگهبان و شبکه ناظران انتخابات بتوانند در انتخابات پیش‌رو به خوبی به انجام ماموریت‌های خود بپردازند و موجب سربلندی ایران اسلامی شوند.

سخنگوی شورای نگهبان در پایان بار دیگر بر ضعف و زبونی دشمنان تاکید کرد و گفت: حمله به افراد بی‌دفاع که برای زیارت وارد یک مکان مقدس شدند و در میان آن‌ها زنان و کودکان بسیاری حضور داشتند، نشان‌دهنده اوج رذالت و پستی دشمنان است و جای تعجب است که برخی دولت‌ها درباره این حمله تروریستی سکوت کرده و یا آن را با ادبیاتی کوچک قلمداد کرده‌اند. بدون شک گروهک‌های تروریستی در سایه حمایت‌های استکبار دست به چنین جنایت‌هایی می‌زنند.

گفتنی است؛ «محمد جهانگیری» متولد شهر مرودشت و از ناظران شورای نگهبان در آن شهرستان از استان فارس بود. شهید عباسی نیز فرزندش از اعضای شبکه ناظران در شهرستان خرامه است.