شهرخبر

برگزاری چهلمین نشست دفتر تحکیم در دانشگاه علامه طباطبایی

چهلمین نشست پایان دوره اتحادیه (انجمن های اسلامی دانشجویان) دفتر تحکیم وحدت، با شعار آرمان گرایی در حکمرانی، واقع نگری در حکومت داری، تحکیم مردم سالاری دینی در حال برگزاری است.

- اخبار سیاسی -

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، چهلمین نشست پایان دوره اتحادیه  (انجمن های اسلامی دانشجویان) دفتر تحکیم وحدت، با شعار آرمان گرایی در حکمرانی، واقع نگری در حکومت داری، تحکیم مردم سالاری دینی از روز گذشته آغاز شده و تا روز جمعه 27 مردادماه در دانشگاه علامه طباطبایی ادامه دارد.

قرار است در پایان این دوره ضمن برگزاری انتخابات شورای مرکزی دبیر تشکیلات جدید این اتحادیه دانشجویی نیز معرفی شود.

روز گذشته و در افتتاحیه این نشست، بخشی پور، دبیر تشکیلات تحکیم، فریبا علاسوند، عضو دفتر مطالعات و تحقیقات زنان حوزه علمیه قم، حسینی از ادوار جنبش دانشجویی و حجت الاسلام رستمی در جمع اعضای این تشکل دانشجویی حضور یافتند.

دفتر تحکیم وحدت , تشکلهای دانشجویی , دانشگاه های جمهوری اسلامی ایران , نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها ,

جمهوری اسلامی برای زنان و مردان افق گشایی کرده است

علاسوند در بخشی از سخنان خود در این نشست درباره لایحه عفاف و حجاب گفت: لایحه عفاف و حجاب لایحه حجاب نیست، فقط لایحه حجاب است. باید در آن زمینه‌های عفاف هم جدی‌تر گرفته‌شود.

وی با اشاره به رویکرد انقلاب اسلامی در حوزه زنان ادامه داد: جمهوری اسلامی در دهه 60 برای زنان و مردان ما افق گشایی کرده است و با فرهنگ عامه که زن ستیز بود مقابله کرد. قبل از جمهوری اسلامی، 33 درصد دارای سواد بودند که اکثر آنان نیز مردانی بودند که تحصیلات بالای دیپلم نداشتند‌. بعد از انقلاب نزدیک به 99 درصد دختران دارای سواد هستند. در تاریخ ایران آنقدر که مرد امروزی برای زن ارزش قائل است که قبل از آن نبوده است.

این استاد حوزه و دانشگاه افزود: با توجه به اعداد و ارقام، جمهوری اسلامی در تمام حوزه‌ها دارای رکورد است. بالای 2400 شرکت دانش بنیان، دارای هیئت مدیره زنان هستند. اما ما همه این‌ها را نادیده می‌گیریم.

حسینی از ادوار جنبش دانشجویی نیز طی سخنانی در این نشست گفت: تشکیلات وقتی به جایی می‌رسد که نفوذ در آن به حداقل برسد و ارزش‌ها برای آن‌ها اولویت باشد، نه افراد. زمانی میزان انحراف تشکیلات به حداقل می‌رسد که ارزش‌ها مشخص باشد. بدانیم دفتر یک تشکیلات خدایی است و ارزش‌های الهی در آن ملاک هستند.

دفتر تحکیم وحدت , تشکلهای دانشجویی , دانشگاه های جمهوری اسلامی ایران , نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها ,

انجمن اسلامی با سابقه ترین تشکیلات است

وی افزود: ️امروز در سنگری که نشستید این سنگر برای انقلاب و کشور ارزش دارد. دشمن برای از بین بردن این سنگر تلاش‌ها و برنامه ریزی‌ها کرده است. ️دفتر تحکیم وحدت می‌تواند در جمهوری اسلامی بهترین تاثیر را داشته باشد. دفتر تحکیم وحدت می‌تواند آینده انقلاب اسلامی را تغییری مثبت بدهد.انجمن اسلامی با سابقه ترین تشکیلات است.

حجت‌الاسلام و المسلمین رستمی، رئیس نهاد رهبری در دانشگاههای کشور نیز در این نشست طی سخنانی گفت:  در حرکت امروز جامعه ما، دانشگاه یکی از سریع‌ترین کنشگر و واکنشگرهاست.قطب بندی ها، دسته بندی‌ها و فعال کردن شکاف‌های فرهنگی و سیاسی و مواردی از این دست، در جامعه در دستورکار است؛ طبیعتاً کار به مرور حساس تر می شود و آدم‌های کم آور حذف می شوند، کسانی می‌توانند تحول ایجاد کنند که از طوفان ها نترسند.

انتهای پیام/