شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#پرسپولیس#تراکتور

پشت‌پرده اتهام بزرگ تراکتوری‌ها به کاپیتان پرسپولیس/ این حس دو طرفه است!

پشت‌پرده اتهام بزرگ تراکتوری‌ها به کاپیتان پرسپولیس/ این حس دو طرفه است!

حساس‌ترین بازی هفته دوم لیگ برتر را دو تیم پرسپولیس و تراکتور در تبریز برگزار خواهند کرد. بازی‌ای که حساسیت‌های زیادی به خصوص برای هواداران دو تیم دارد و هیچ‌کدام از تیم ها نمی‌خواهند در این بازی بازنده باشند.

دو تیم در ترکیبشان بازیکنان مشترک زیادی دارند؛ شجاع خلیل‌زاده، مهدی شیری، سیامک نعمتی، سعید آقایی، دانیال اسماعیلی‌فر، سروش رفیعی و امید عالیشاه نفراتی هستند که در هر دو تیم پرسپولیس و تراکتور سابقه بازی دارند.

در بین این نفرات امید عالیشاه شاید خاص‌ترین بازیکن مشترک پرسپولیس و تراکتور باشد. امید که برای گذراندن خدمت سربازی راهی تراکتور شده بود، به اتهام بزرگی از طرف هواداران تراکتور برخورد و البته تنها ۶ ماه در این تیم دوام آورد. هیچ‌وقت رابطه بین امید و تراکتوری‌ها خوب نبود و هرچه گذشت هم این رابطه بدتر شد. البته که این حس کاملا دوطرفه است و کاپیتان قرمزهای پایتخت هم رابطه خوبی با تی‌تی‌ها ندارد. اما پشت پرده اتهام بزرگ تراکتوری‌ها به کاپیتان پرسپولیس و داستان به وجود آمدن این رابطه بد بین دو طرف چیست؟

ماجرا به دوران حضور عالیشاه در تبریز برمی‌گردد. در یکی از بازی‌ها که تراکتور در تهران مهمان پرسپولیس بود، عالیشاه به دلیل مصدومیت خیلی زود تعویض شد و نتوانست مقابل تیم سابقش تا انتها بازی کند. بعد از بازی انتقاد هواداران تراکتور شروع شد و هجمه‌ها علیه امید هم با شدت زیادی به راه افتاد. تراکتوری‌ها کاپیتان فعلی پرسپولیس را به کم‌کاری مقابل پرسپولیس متهم کردند ولی عالیشاه معتقد بود که مصدوم شده است.

امید چندی بعد و وقتی که مصدوم بود، در تلویزیون حاضر شد تا دربی را کارشناسی کند. این موضوع باعث شد تا انتقادات علیه عالیشاه در تبریز به اوج خودش برسد. بعد از آن هر زمان که امید به همراه پرسپولیس راهی تبریز شد، با استقبال بد هواداران مواجه شد و توهین‌های زیادی به کاپیتان سرخ‌های پایتخت صورت گرفت. اوج این اتفاقات هم به بازی برگشت دو فصل قبل در تبریز برمی‌گردد که هواداران تراکتور بارها به پرسپولیسی‌ها و به خصوص عالیشاه فحاشی کردند و سنگ زدند. امید هم بعد از چندبار سنگ پرت کردن، یکی از سنگ‌ها را دوباره به سمت هواداران تراکتور انداخت و حسابی از کوره در رفت.

در نهایت هم داور مسابقه بازی را نیمه‌تمام اعلام و بعدتر کمیته انضباطی نتیجه بازی را سه بر صفر به سود پرسپولیس اعلام کرد. بعد از آن هر دو بازی فصل قبل دو تیم بدون تماشاگر برگزار شد ولی در این فصل هواداران می‌توانند بازی این دو تیم را از نردیک ببینند.

چهارشنبه پرسپولیس در یکی از سخت‌ترین بازی‌های فصل خود راهی تبریز خواهد شد و عالیشاه هم به عنوان کاپیتان پرسپولیس در این بازی حضور خواهد داشت. حال باید دید این بار هواداران تراکتور چه استقبالی از امید خواهند کرد؛ البته که امیدواریم اتفاقات دو فصل قبل دیگر در هیچ ورزشگاهی تکرار نشود و شاهد یک بازی جذاب و بدون تنش از دو تیم پرطرفدار پرسپولیس و تراکتور باشیم.