شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#اروپا#سال جاری

افزایش چشمگیر عبور پناهندگان از مسیر مرگبار دریای مدیترانه برای دسترسی به اروپا

یک رسانه غربی در مطلبی از افزایش چشمگیر عبور پناهندگان از مسیر مرگبار دریای مدیترانه در سال جاری برای رسیدن به اروپا خبر داد.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، "اس ار اف" سوئیس در گزارشی به افزایش چشمگیر عبورهای پناهندگان از مسیر مرگبار دریای مدیترانه پرداخته و نوشت: همواره تعداد بیشتری از مهاجران از مسیر دریای مدیترانه عبور می کنند.

وزارت کشور ایتالیا در سال جاری از عبور بیش از 96300 نفر با قایق به ایتالیا خبر داد این در حالی است که تعداد آن ها در مدت مشابه سال گذشته تقریباً 45700 نفر بود.

در همین حال، بسیاری از مهاجران همچنین جرأت سفر خطرناکی از فرانسه به بریتانیا را از طریق کانال مانش دارند.

در آخر هفته، چندین قایق حامل پناهندگان دوباره هم در دریای مدیترانه و هم در کانال مانش غرق شدند و در نتیجه چندین نفر جان باختند.

به گزارش خبرگزاری آنسا، نزدیک به 1000 مهاجر با قایق از شنبه تا یکشنبه به جزیره لامپدوزا در سواحل دریای مدیترانه در ایتالیا رسیدند. تقریباً 718 مهاجر با 27 قایق روز شنبه وارد این جزیره شدند. یکشنبه شب، گارد ساحلی ایتالیا 277 نفر دیگر را با 6 قایق به این جزیره آورد.

یک قایق حامل پناهندگان هم در روزهای اخیر در سواحل مدیترانه تونس غرق شد و به گفته گارد ملی تونس، یک نوزاد و یک مرد 20 ساله جان خود را از دست دادند. به گزارش خبرگزاری آنسا، این مهاجران از کشورهای کنگو، ساحل عاج، بورکینافاسو، کامرون، گینه، نیجریه، سنگال و مالی آمده بودند.

در ادامه این گزارش آمده است: مرکز پذیرش پناهندگان در لامپدوزا همچنان شلوغ است. یک اقامتگاه در این منطقه که برای 400 نفر طراحی شده است، در حال حاضر بیش از 2000 نفر سکنه دارد.

این روزنامه در ادامه نوشت: : تنها در دریای مدیترانه نیست که مهاجران جان خود را از دست می دهند. آنها همچنین در تصادفات و حوادث قایق در کانال انگلیسی مانش نیز قربانی می شوند.

یک قایق حامل پناهندگان شب شنبه در نزدیکی شهر کاله در شمال فرانسه دچار مشکل شد و غرق شد و در نتیجه این حادثه شش نفر جان باختند. به گفته دادستان فرانسوی، همه مهاجران اتباع افغانستان بودند.

آمارها نشان می دهد که میزان عبور پناهندگان از مسیر مرگبار دریای مدیترانه از آفریقا به اروپا 50 هزار نفر بیشتر از سال قبل و افزایش چشمگیری داشته است.

انتهای پیام/