شهرخبر

محمدی: ۲ هزار هیئت علمی وابسته جذب دانشگاه آزاد استان تهران می شوند

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران از جذب جدید تحصیلی ۲ هزار هیئت علمی وابسته در سال جدید در این دانشگاه خبر داد.

- اخبار سیاسی -

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، جواد محمدی، سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران صبح امروز در نشست خبری با خبرنگاران بر اجرای سند تحول و تعالی دانشگاه آزاد تاکید کرد و گفت: دانشگاه‌ آزاد اسلامی ظرفیت خوبی برای جذب اعضای هیئت علمی و دانشجویان دارد و می‌تواند در موضوعات مختلف از آنها بهره‌مند شود. بسیاری از دانشجویان این دانشگاه به تحصیل نگاه کاربردی دارند و به دنبال اشتغال هستند و اکثر فارغ‌التحصیلان این دانشگاه مشغول به کار می‌شوند.

وی به موضوع جذب اعضای هیئت علمی وابسته اشاره کرد و گفت: اعضای هیئت علمی وابسته می‌توانند در دانشگاه آزاد اسلامی به تدریس بپردازند. در سال جدید تحصیلی در استان تهران 2 هزار هیئت علمی وابسته جذب می‌شود. 

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران با اشاره به جذب دانشجویان دکتری به صورت دستیار آموزشی نیز گفت:  دانشجویان دکتری می‌توانند در آموزش به اعضای هیئت علمی کمک کنند. دانشجویان استقبال خوبی از این طرح داشتند و در استان تهران حدود 10 هزار دستیار آموزشی جذب می‌شود.

محمدی در ادامه به اولویت های واحدهای استان تهران نیز اشاره کرد و گفت: مأموریت‌گرایی واحد‌های استان تهران یکی از اولویت‌هاست. واحدی که در حوزه اقتصاد توانمند است مأموریت آن واحد اقتصاد می‌شود تا به حل مسائل اولویت دار کشور کمک کند. امسال به نام سال مهار تورم نامگذاری شده است بنابراین این موضوع مأموریت اصلی در حوزه اقتصاد دانشگاه است تا کرسی در این زمینه تشکیل شود و بزرگان دور هم جمع شوند و راهکارهای لازم را به مسئولان ارائه دهند. هم‌افزایی مراکز آموزش عالی در حوزه‌های علمی، فناوری، پژوهشی و فرهنگی را در دانشگاه استان تهران به آموزش عالی کمک خواهد کرد تا در ارتقای نظام علمی کشور موفق باشد، هدف از این هم‌افزایی تحقق مرجعیت علمی و فرهنگی در کشور است. 

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران اقتصاد مقاومتی و اقتصاد دانش‌بنیان را به عنوان اولویت همیشگی کشور عنوان کرد و افزود: اقتصاد دانش بنیان را برای همکاری با بخش خصوصی در نظر گرفتیم. دانشگاه آزاد اسلامی منابع خوبی دارد که می‌تواند برای تحقق اقتصاد دانش بنیان مورد استفاده قرار گیرد. این موضوع  به عنوان محور ارتقای اقتصاد سال‌هاست که مورد تأکید مقام معظم رهبری در نامگذاری سالهاست بنابراین دانشگاه‌ها نیز به عنوان قوه عاقله کشور باید به این موضوع توجه کنند. 

وی در ادامه درباره مولدسازی منابع دانشگاه آزاد اسلامی نیز یادآور شد: منابع دانشگاه شامل استاد و دانشجو و املاک است که می‌تواند در مسیر اقتصاد دانش بنیان و درآمدزایی فارغ از شهریه مورد استفاده قرار گیرد. در این مسیر همکاری با شرکت‌های بزرگ دانش‌بنیان در اولویت است، این شرکت‌ها علاقه به همکاری با دانشگاه دارند ما می‌توانیم با تولید محصولات دانشی به سمت صادرات محصولات آن‌ها برویم.

محمدی توسعه مدارس و مهدهای وابسته به دانشگاه آزاد را از جمله برنامه های این دانشگاه برای تربیت نسلی عالم، متدین و وابسته به نظام دانست و گفت: در این راستا توسعه مدارس سما را در دستور کار داریم. توسعه مدارس و هنرستان های تخصصی برای تربیت دانش آموزان مستعد و کوشا نیز را باید دنبال کنیم.

وی با اشاره به جذب دانشجوی بین‌المللی در استان تهران ادامه داد: باید توسعه کمی و کیفی در حوزه دانشجویان بین‌المللی ایجاد کنیم. هم‌اکنون 10 هزار دانشجوی خارجی در استان تهران مشغول به تحصیل هستند که عمدتا از کشورهای همسایه و اطراف ایران هستند.

انتهای پیام/