شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#دانش‌آموزان

روحیه پرسشگری دانش‌آموزان تقویت می‌شود

روحیه پرسشگری دانش‌آموزان تقویت می‌شود

مدیر دفتر آموزش و تولید محتوای اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان گفت: دانش‌آموزان باید از الگوی حکمرانی و مدیریت مطلع شوند و بدانند مدل حکمرانی صحیح چیست و چه جریانی با این حکمرانی در حال دعوا است.

- اخبار اجتماعی -

حجت‌الاسلام ابوالفضل علی‌آبادی؛ مدیر دفتر آموزش و تولید محتوای اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان امروز در نشست خبری با رسانه‌ها اظهار کرد: اردوی "راهی نو" از این هفته برای 400 نفر دانش‌آموز پایه دهم برگزار می‌شود و دو هدف داریم در طول سال‌های گذشته مربیان تربیتی با دانش‌آموزان که گفت‌وگو می‌کردند، صرفاً به سؤالات و شبهات آنها پاسخ می‌دادند تا آنها را اقناع کنند اما ما معتقدیم این مدل منفعلانه است.

وی افزود: اردوی "راهی نو" یک اردوی فعال است و ظرفیت پرسشگری دانش‌آموزان را تقویت می‌کنیم تا سؤال را تصحیح و ضریب دهد و کمک کنیم بیشتر سؤال بپرسد همچنین خودش برای کشف جواب اقدام کند و در موضوعات تفکر و تامل کند و هر حرفی را نپذیرد.

مدیر دفتر آموزش و تولید محتوای اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان گفت: فضای اردوی راهی نو، یک خط سیر محتوایی دارد و از سال گذشته که اغتشاشات رخ داد تصمیم داشتیم، ذهن دانش‌آموزان را فعال کنیم و بگوییم مباحث مطرح صرفاً اقتصادی نیست و بحث ما در فضای کشور بحث تمدنی است و اگر وارد عرصه چالش در فضای نوجوان شویم تلاش بر این است تا نوجوانان را درگیر چالش تمدنی کنند.

 علی‌آبادی ادامه داد: دانش‌آموزان باید از الگوی حکمرانی و مدیریت مطلع شوند و بدانند مدل حکمرانی صحیح چیست، چه جریانی با این حکمرانی در حال دعوا است و از چه ابزاری برای زیر سؤال بردن مدیریت استفاده می‌کند.

وی افزود: فرآیند اردوی راهی نو در چهار بخش برگزار می‌شود و کارگاه‌هایی برای ایجاد دغدغه و طرح موضوع برای دانش‌آموزان، ایجاد مسئله و پرسش و پس از آن حل مسئله و ایجاد ظرفیت کشف جواب برگزار خواهد شد همچنین در پایان روز در قالب جلسات هم‌اندیشی صندلی داغ با یکی از شخصیت‌های سیاسی و اجتماعی کشور طرح مسئله می‌کنند.

مدیر دفتر آموزش و تولید محتوای اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان بیان کرد: در این اردو هر روز کارگاه، بازدید علمی از دستاوردها و جلسات گفت‌وگو را خواهیم داشت.

علی‌آبادی درباره گزینش دانش‌آموزان برای حضور در این اردو بیان‌کرد: طرح رسا  در اتحادیه انجمن اسلامی با عنوان ستاره‌های تربیتی درباره موضوعات معرفتی برگزار می‌شود و دانش‌آموزان از پایه هشتم جذب این طرح می‌شوند و امسال که قرار است به پایه دهم بروند  با شرکت در اردوی راهی نو، آموزش‌های لازم را دریافت می‌کنند  و پس از آن به عنوان، حلقه هیئت مرکزی انجمن اسلامی مدرسه انتخاب می‌شوند.

انتهای پیام/