شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#مسکن#واحد مسکونی#معاون اول

آغاز ساخت ۱.۵ میلیون مسکن با صد هزار میلیارد تومان آورده مالی بانک‌ها و متقاضیان

در جلسه‌ای با حضور معاون اول رئیس‌جمهور برنامه‌ریزی لازم برای تامین مالی اجرای طرح تولید سالانه یک میلیون واحد مسکونی انجام شد.

- اخبار سیاسی -

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، محمد مخبر معاون اول رئیس‌جمهور با اشاره به تصویب قانون جهش تولید مسکن در مجلس شورای اسلامی و تاکیدات دولت و رئیس‌جمهور برای تحقق کامل ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکونی، افزود: با توجه به کمبودهایی که از گذشته باقی مانده، هم اکنون برای تنظیم بازار چاره‌ای جز جهش در تولید مسکن نداریم و اگر می‌خواهیم جمعیت و فرزندآوری نیز در جامعه افزایش یابد باید فکری برای سرپناه خانواده‌ها و زوج‌های جوان کنیم چراکه هزینه‌های مسکن سهم زیادی در سبد خانوار دارد.

 
وی نقش بانک‌ها و ارائه تسهیلات بموقع را در این زمینه حائز اهمیت دانست و خاطرنشان کرد: شبکه بانکی کشور می‌بایست تعهدات خود را برای پشتیبانی از این جهش به‌خوبی انجام دهد اما در کنار آن باید روش‌های متنوع دیگری را هم برای تامین مالی این کلان‌پروژه کشور درنظر گرفت.

در این جلسه که رئیس سازمان برنامه و بودجه، وزیر اقتصاد، رئیس کل بانک مرکزی و تعدادی از نمایندگان دستگاه‌های مربوطه نیز حضور داشتند، وزیر راه و شهرسازی گزارشی از وضعیت ساخت و ساز مسکن و همچنین پیشنهادات متنوع تامین مالی برای تحقق سالانه یک میلیون واحد مسکونی ارائه داد که مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد ظرف یک هفته آینده تصمیمات نهایی درخصوص آن اتخاذ شود.

بر اساس این گزارش کار ساخت یک و نیم میلیون واحد مسکونی در شهرها، روستاها، بافت‌های فرسوده، خودمالکی و نیروهای مسلح آغاز شده که برای ساخت این میزان تا به حال 50 هزار میلیارد تومان تسهیلات از طرف بانک‌های عامل و 50 هزار میلیارد تومان نیز از سوی مردم تامین شده است.

انتهای پیام/