شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#آمریکا#سوریه#منابع

حمله راکتی به پایگاه نظامی آمریکا در نزدیکی میدان گازی «کونیکو» سوریه

منابع خبری از حمله راکتی به پایگاه نظامی آمریکا در نزدیکی میدان گازی کونیکو سوریه خبر دادند.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، رسانه‌های محلی سوریه صبح امروز شنبه خبر دادند که پایگاه آمریکا در میدان گازی «کونیکو» در شرق سوریه هدف حملهٔ راکتی قرار گرفته است.

منابع سوری همچنین مدعی شدند که افراد ناشناس 3 راکت به‌ سمت محل استقرار نظامیان آمریکا در میدان گازی کونیکو شلیک کردند که راکت‌ها به اهداف برخورد کردند.

منابع خبری سوریه هفتم مردادماه گزارش داده بودند که اشغالگران آمریکایی کاروانی را به پایگاه‌های غیرقانونی خود منتقل کردند، این کاروان متشکل از 30 کامیون سلاح، مهمات و تجهیزات لجستیکی بود.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) گزارش داده بود: این کاروان متشکل از چندین خودروی زرهی و نفربر بود و پرچم آمریکا را داشتند که به همراه شبه نظامیان نیروهای دموکراتیک سوریه موسوم به «قسد» از خاک عراق  وارد شهر «الشدادی» سوریه شدند و  پیش از اینکه به  شهر حسکه حرکت کنند محتویات آن را در پایگاه تحت اشغال خود تخلیه کردند.

از سال 2014 آمریکا به بهانه مقابله با  تروریسم، در قالب ائتلافی بین‌المللی به اصلاح ائتلاف ضد داعش بخش‌هایی از سوریه را اشغال کرد  و از عناصر جدایی طلب حمایت تسلیحاتی و سیاسی کرد و نتیجه آن این شد که بخش بزرگی از سوریه هم اکنون تحت اشغال آمریکا و یا عناصر تجزیه طلب قرار دارد.

دولت سوریه بارها این اقدام آمریکا را محکوم کرده و خواستار خروج نظامیان اشغالگر آمریکا شده است. دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا در آخرین سال ریاست جمهوری خود بعد از آنکه از خروج نیروهای آمریکا از سوریه عقب نشینی کرد، به صراحت گفت که حضور ما در آنجا برای نفت است. براساس آمار دولتی سوریه، ماهیانه سه میلیون بشکه نفت سوریه از سوی متحدان آمریکا غارت می‌شود.

انتهای پیام/