شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#وزارت ورزش#بازی‌های آسیایی

عربی: ۴ سال هیچ مسئولی از وزارت ورزش به تمرینات ووشو نیامده بود/ امیدوارم طلسم مدال طلا در هانگژو شکسته شود

عربی: 4 سال هیچ مسئولی از وزارت ورزش به تمرینات ووشو نیامده بود/ امیدوارم طلسم مدال طلا در هانگژو شکسته شود

سرمربی تیم تالو تاکید کرد که امیدوار است این رشته در بازی‌های آسیایی سرانجام طلسم کسب مدال طلا را بشکند.

- اخبار ورزشی -

فرشاد عربی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص بازدید مسئولان ورزش کشور از اردوی تیم ملی ووشو اظهار داشت: در 3، 4 سال اخیر این اتفاق نیفتاده بود و از وزارت ورزش و جوانان هیچ کسی سر تمرینات ما نیامده بودند. خیلی خوشحال شدیم که سرپرست وزارت ورزش، رئیس کمیته ملی المپیک و معاونین‌ آنها روز گذشته سر تمرینات حاضر شدند و این باعث دلگرمی و انگیزه بیشتر میان مربیان و ورزشکاران شد.

وی افزود: همین که بچه‌ها بفهمند تلاش‌شان بیشتر دیده می‌شود، بهتر تمرین می‌کنند و امیدوارتر می‌شوند. روز گذشته  روز خوبی بود و باعث شد تا شعور و شعف خیلی خوبی در اردو شاهد باشیم و بچه‌ها از این موضوع خیلی خوشحال باشند. امیدوارم حمایت‌های وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک ادامه‌دار باشد؛ چرا که فدراسیون ووشو واقعاً شبانه‌روز تلاش می‌کند تا در بازی‌های آسیایی بهترین نتیجه را بگیرد و این اتفاق در حال رقم خوردن است و ورزشکاران صبح و بعد از ظهر تمرین می‌کنند تا نتایج خوبی را کسب کنند.

 

سرمربی تیم تالو در خصوص گلایه‌های ملی‌پوشان در خصوص امکانات عنوان کرد:  سال 2006 و بازی‌های آسیایی دوحه  یک ورزشکار 18 ساله بودم. آن زمان تیم‌های ملی کاراته، ووشو، تکواندو، کبدی، بوکس و جودو در یک سالن تمرین می‌کردیم. سال 1389 علی‌نژاد آکادمی ووشو را افتتاح و واقعاً به رشد ووشو خیلی کمک کرد. ووشو بعد از آن قهرمان دنیا شد، اما حضور کوراش در زیر مجموعه فدراسیون باعث بزرگ شدن خانواده این رشته شده است.

عربی افزود: در حال حاضر خانواده بزرگتری هستیم که قهرمان دنیا شدیم و حالا باید وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک کمک و توجه کنند تا وسعت امکانات ما بالاتر برود. در یک سال ما مسابقات دانشجویان جهان، آسیایی جوانان، بازی‌های آسیایی، کامبت گیمز و قهرمانی جهان را در پیش داریم و تعداد ورزشکاران و تیم‌ها زیاد است. در حال حاضر کوراش بانوان نیز اینجا تمرین می‌کنند و فضای یک مقدار کوچک است و وظیفه وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک است تا اجازه توسعه را به فدراسیون ووشو بدهند که این اتفاق بیفتد و حمایت کنند.

دارنده اولین مدال تاریخ تالو در مسابقات جهانی در پاسخ به این سوال که فدراسیون ووشو بیشتر از منابع مالی به دنبال مجوز توسعه آکادمی ووشو است، گفت: دقیقاً همین موضوع است و طرح توسعه آکادمی ووشو توسط صدیقی نوشته و کاملاً آماده است. برای ادامه کار نیز باید این حمایت از طرف وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک صورت بگیرد.

وی در خصوص عملکرد ملی‌پوشان تالو در مسابقات دانشجویان جهان گفت: ما دو تالوکار پسر در این مسابقات داشتیم که قرار است یک نفر از آنها در بازی‌های آسیایی و یک نفر نیز در قهرمانی جهان شرکت کنند. در مسابقات دانشجویان حسینی موفق به کسب مدال طلا و بنی‌طالبی به مدال برنز رسید و عملکرد خیلی خوبی را داشتند و برای اولین بار تالو در این مسابقات به مدال طلا رسید. با توجه به اینکه در بازی‌های آسیایی مجموع دو فرم است، یک مقدار شرایط متفاوت‌ است و برای همین ما شاهین بنی‌طالبی را در این مسابقات خواهیم داشت و حسینی نیز در قهرمان جهان شرکت خواهد کرد تا دو تیم متفاوت داشته باشیم.

عربی با اشاره به حضور 4 تالوکار در بخش پسران در بازی‌های آسیایی گفت: سهمیه تالو در بازی‌های آسیایی 7 تالوکار در پسران و دختران است و ما 4 نماینده در بخش پسران و 3 نماینده در بخش دختران خواهیم داشت و قرار است فدراسیون به زودی اسامی را اعلام کند.

پرافتخارترین تالوکار ایران در خصوص شکسته شدن طلسم مدال طلا در بازی‌های آسیایی گفت: تلاش خود را می‌کنیم و در دانشجویان جهان همان فرم‌ها انجام شد و نتیجه خوبی گرفته شد. رقابت در مسابقات دانشجویان جهان بسیار نزدیک و فشرده بود و انتظار داریم تا بازی‌های آسیایی بچه‌ها آماده‌تر شوند و سرانجام طلسم مدال طلا در این مسابقات شکسته شود و بچه‌ها آن مدال خوشرنگ را بگیرند.

انتهای پیام/