شهرخبر
شنبه ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۱۶

طلبه نباشد بسیجی کجا تربیت شود؟

نماینده مردم استان همدان در مجلس خبرگان رهبری گفت: اگر در زمان جنگ تحمیلی، شهرستان کنگاور را قم غرب کشور نامیدند به خاطر زحمات و تلاش های علمای بزرگ این شهر بود که ۴۰ تا ۵۰ سال برای تربیت نسل جدید زحمت کشیدند.

سیدمصطفی موسوی‌اصفهانی

به گزارش همشهری آنلاین، آیت الله سید مصطفی موسوی در مراسم یادواره شهدای شهرستان کنگاور با محوریت شهید آیت الله شیخ بهاءالدین محمدی عراقی و سه شهید مدافع حرم اظهار کرد: زیربنای تربیت یافتگان مکتب اسلام در کنگاور و دیگر جوامع اسلامی، علمای آن منطقه هستند.

وی با بیان اینکه اگر در زمان دفاع مقدس حدود ۲۵۰ هزار شهید تقدیم اسلام شد و اگر از هر شهید یک لیتر خون از بدنش خارج شده باشد، دریای خونی در راه اسلام اهدا کرده ایم، تصریح کرد: خط سرخ شهات، ایثار، استقامت و بصریت افزایی به برکت علمای ربانی به دست ما رسیده است.

نماینده مردم استان همدان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به برنامه دشمن برای مقابله با ترویج دین اسلام، خاطرنشان کرد: اگر می بینید دشمن در زمان رضا شاه ملعون عمامه از سر علما و سپس حجاب را از سر زنان بر می دارد، برنامه ریزی بین المللی از سوی اتاق های فکری آنها انجام شده است.

به گفته آیت الله موسوی، آن چه در مقابل استکبار ایستادگی میکند وجود علما در مکتب محمد و آل محمد(ص) است.

عضو مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: همان نقشی که حضرت ابراهیم (ع) در مقابل نمرود یا حضرت موسی (ع) در مقابل فرعون و یا حضرت محمد مصطفی (ص) در مقابل طاغوت های زمان خود ابوجهل ها، ابولهب ها و ابوسفیان ها داشتند علمای ما در این ۱۲ قرن اخیر نیز داشته اند.

وی یادآور شد: آفرین بر امتی که با بصیرت افزایی خود تا پای جان از علمایش دفاع کردند.

نماینده مردم استان همدان در مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: هر جامعه ای که مردم متدین و انقلابی تر، دارای جوانان جان برکف و مجاهدان فی سبیل الله بیشتری باشد از محیط هایی برخوردار بوده که علمای ربانی مدیریت و هدایت آنها را برعهده داشتند.

وی در ادامه با بیان اینکه دست طلبه ها را می بوسم که اگر طلبه نباشد، بسیجی باید کجا تربیت شود، افزود: با توجه به کمبود اساسی طلبه ها در حوزه های علمیه، فرزندان با استعداد با انگیزه، انقلابی و متدین خود را در حوزه های علمیه ثبت نام کنید.

وی با بیان اینکه به نیروی انسانی متعهد و طلبه هایی با اطلاعات جامع و کامل نیاز داریم، افزود: باید در بعد فرهنگی و تبیین اسلام ناب محمدی (ص) یاریگر امام زمان (عج) و ظهور آن حضرت باشیم.

"آیت الله بهاء الدین محمدی عراقی" فرزند مرحوم حاج آقا بزرگ عراقی نماینده حضرت روح الله در غرب کشور و پدر آیت الله "محمود محمدی عراقی" نماینده مردم استان کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری است.

کنگاور بیش از ۴۳۰ شهید گلگون کفن را تقدیم نظام و انقلاب کرده است.