اعتراف سنگین یک مقام آلمانی درباره تحریم‌ها علیه روسیه

مایکل کرچمر نخست‌وزیر ایالت ساکسونی آلمان گفت: تحریم‌ها علیه مسکو موجب تضعیف قدرت اقتصادی برلین شده و بیشتر از روسیه به اقتصاد اروپا آسیب وارد کرده است.

خبرگزاری تاس گزارش داد، کرچمر در مصاحبه با روزنامه هندلزبلات، افزود: آلمان مشکلات بزرگی دارد و سیاست تحریم علیه روسیه نیز قدرت اقتصادی ما را تضعیف می‌کند.

این سیاستمدار آلمانی خاطرنشان کرد: اکنون ما عواقب تحریم‌ها علیه مسکو را احساس می‌کنیم؛ این تحریم‌ها آنقدر که به اقتصاد اروپا آسیب زده موجب صدمه به اقتصاد روسیه نشده است.

کرچمر هشدار داد: در حال حاضر جهان به دو بلوک تقسیم شده و این موضوع تجارت جهانی را به خطر انداخته است.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه قیمت برق در آلمان بسیار بالاست، افزود: سیاست ترک انرژی هسته‌ای یک اشتباه بود و ایده جایگزینی انرژی هسته‌ای با انرژی‌های جایگزین شکست خورده است.

به نوشته خبرگزاری تاس، اتحادیه اروپا برای اولین بار در سال ۲۰۱۴ تحریم‌هایی را علیه روسیه اعمال کرد. از آن زمان این تحریم‌ها ۲ بار در سال (در ماه‌های ژانویه و جولای) به مدت ۶ ماه تمدید شده است.

از ۲۴ فوریه ۲۰۲۲، ۱۱ بسته تحریمی ضد روسیه معرفی شده است. تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه روسیه بیش از یک هزار و ۸۰۰ شخصیت حقیقی و حقوقی را تحت تاثیر قرار داده و بزرگ‌ترین تحریم اعمال شده در تاریخ این اتحادیه است.