شهرخبر

حضور ۲۰۰ دانشجوی دانشگاه تهران در طرح ولایت

حضور 200 دانشجوی دانشگاه تهران در طرح ولایت

چهاردهمین دوره طرح ولایت ویژه دانشجویان دانشگاه تهران با همکاری دانشگاه تهران و نهادهای مختلف با حضور ۲۰۰ دانشجوی دختر و پسر در مشهد در حال برگزاری است.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم،  سید محمد مقیمی رئیس دانشگاه تهران در بازدید از چهاردهمین دوره طرح ولایت ویژه دانشجویان دانشگاه تهران در مشهد مقدس که با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر محمدمهدی کرمی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران صورت گرفت، گفت: مباحثات و حلقه‌های گفتگویی که در طرح ولایت شکل می‌گیرد نقش بسیار مؤثری در تقویت بینش و بصیرت دانشجویان خواهد داشت.

وی افزود: فضای مجازی علیرغم فرصت‌های خوبی که برای ما دارد، ولی عمدتاً تهدیدکننده است؛ چون با یک سری چالش‌ها و پرسش‌هایی سعی می‌کنند ذهن دانشجویان را نسبت به مبناهای اعتقادی‌شان دچار تردید کنند. این در حالی است که اگر دانشجویی مطالعه داشته باشد، به راحتی تسلیم فضاسازی‌های رسانه‌ای و مجازی نمی‌شود، ضمن اینکه خودش نیز می‌تواند پاسخگو باشد.

رئیس دانشگاه تهران، دوره طرح ولایت که در تابستان و در 40 روز برگزار می‌شود را یک شروع بسیار خوب برای دانشجویان شرکت‌کننده دانست و اظهار داشت: این دوره طرح ولایت، دوره بسیار موفقی بوده است. امیدواریم این طرح که با عنایات مقام معظم رهبری آغاز شده و استمرار پیدا کرده است، با قدرت و قوت بیشتری تداوم پیدا کند.

مقیمی، عنایات مقام معظم رهبری را مهمترین سرمایه طرح ولایت برشمرد و تاکید کرد: با همفکری طراحان این دوره بتوانیم آن را در قالب‌های مختلف از جمله کلاس‌های درس، گفتمان‌های دوطرفه و آموزش‌های مجازی توسعه دهیم و دانشجویان ما با این مباحث زندگی کنند.

چهاردهمین دوره طرح ولایت ویژه دانشجویان دانشگاه تهران با همکاری نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران، جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران، موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) و بخش‌های مختلف دانشگاه با حضور 200 دانشجوی دختر و پسر دانشگاه تهران در جوار حرم حضرت علی بن موسی الرضا علیه‌السلام در حال برگزاری است.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدمهدی کرمی، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران نیز با قدردانی از همکاری دانشگاه علوم اسلامی رضوی که امکانات اسکان و فضاهای آموزشی را در اختیار دانشجویان دانشگاه تهران قرار داده است، گفت: طرح ولایت یک برنامه کاملاً مبنایی است که طی آن، معارف اسلامی در طول 40 روز به دانشجویان شرکت‌کننده در طرح و با مطالعه شش کتاب ارائه می‌شود.

وی ابراز امیدواری کرد: با حمایت رئیس دانشگاه تهران از طرح ولایت، این طرح هم در طول تابستان در مشهد مقدس و هم در طول سال تحصیلی با همکاری حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان در سطح عالی‌تری برگزار شود.

انتهای پیام/