شهرخبر

رئیس جدید شورای عالی دولت لیبی خواستار آشتی ملی شد

رئیس جدید شورای عالی دولت لیبی در اولین پیام خود بر ضرورت اتحاد بیشتر برای جلوگیری از جنگ، افزایش اعتماد میان لیبیایی‌ها، فعال کردن آشتی ملی و آمادگی برای انتخابات سراسری تاکید کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، شورای عالی دولت لیبی ( اردوگاه غرب) برای انتخاب رئیس جدید این شورا دیروز تشکیل جلسه داد. در این نشست 4 تن برای تصدی ریاست شورای عالی دولت نامزد شدند که فقط « خالد مشری » و محمد تکاله» به دور دوم انتخابات راه یافتند. در این دور « محمد تکاله» موفق شد از مجموع 129 رای 67 رای را به خود اختصاص دهد لذا به عنوان رئیس جدید شورای عالی دولت انتخاب شد.

رئیس جدید شورای عالی دولت در اولین پیام خود خطاب به ملت لیبی گفت: باید در مسیر وحدت، یکپارچه سازی صفوف و سامان‌بخشی به وضعیت داخلی همت گماشت تا از شعله ور شدن مجدد آتش فتنه و جنگ داخلی جلوگیری شود.

وی از تمام نهادها و سازمان‌های حاکمیتی خواست با همکاری یکدیگر شرایط بهتری برای ایجاد اعتمادی ملی میان لیبیایی‌ها فراهم کنند چرا که چنین اعتمادی منبع قدرت برای ساختن جامعه است.

به نوشته پایگاه خبری «الوسط لیبیا» محمد تکاله در پیام خود به برگزاری انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری لیبی اشاره و تصریح کرد: مرحله بعدی مرحله آماده سازی برای برگزاری انتخابات سراسری در کشور است و شورای عالی دولت تمام تلاش خود را برای دست یابی به این هدف به کار خواهد گرفت.

وی افزود: بر اساس مفاد توافقنامه سیاسی ما «آشتی ملی» را فعال سازی خواهیم کرد چرا که معتقدیم آشتی ملی برای حفظ حقوق مردم و جبران آسیب‌ها ضروری است و بهترین گزینه برای ثبات کشور و برگزاری انتخابات است.

چند سال قبل، گروه‌ها سیاسی اجتماعی لیبی توافقنامه سیاسی امضاء کردند که بر اساس آن، آتش بس سراسری در لیبی اجرایی شد و لیبیایی‌ها در مسیر فراهم کردن بسترهای لازم برای برگزاری انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری گام برداشتند.

انتهای پیام/