شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#ترامپ#آمریکا#رئیس جمهور

طعنه ترامپ به کاپیتان تیم ملی بانوان پس از حذف از جام جهانی

رئیس جمهور پیشین آمریکا در پیامی طعنه‌آمیز، حملات ۴ سال پیش کاپیتان تیم ملی بانوان را تلافی کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، بدون شک غیرمنتظره‌ترین اتفاق جام جهانی 2023 زنان حذف مدافع عنوان قهرمانی، تیم ملی بانوان آمریکا در مرحله یک هشتم نهایی با قبول شکست برابر سوئد در ضربات پنالتی بود.

این اتفاق در آمریکا اگر برای هر کسی بد و ناراحت کننده بود، برای دونالد ترامپ رئیس جمهور پیشین این کشور فرصتی مناسب برای انتقام‌گیری فراهم کرد. باخت بانوان آمریکا در نتیجه هدر رفتن ضربه کاپیتان آن مگان راپینو بهانه‌ای به دست ترامپ داد تا با کاپیتان تیم ملی بانوان کشورش یک تسویه حساب شخصی انجام دهد.

او در پیامی در صفحه شخصی‌اش در توئیتر نوشت: باخت شوک‌آور و کاملاً غیرمنتظره تیم بانوان آمریکا مقابل سوئد یک گواه تمام عیار از اتفاقاتی است که در تیم پیش از این با شکوه بانوان کشورمان در دوران ریاست جمهوری جوی بایدن خوابالود رخ می‌دهد. بسیاری از بازیکنان این تیم علناً با آمریکا دشمنی داشتند، طوری که من عین و حتی شبیه آن را در رفتار هیچ‌یک از بازیکنان تیم‌های ملی سایر کشور‌ها ندیده‌ام. بیداری (در مورد مسائل مربوط به نژادپرستی و تبعیض نژادی) مساوی است با شکست. ضربه خوبی بود مگان، آمریکا دارد به جهنم می‌رود.

بخشی از پیام ترامپ که بیداری را مساوی با شکست دانسته، طعنه‌ای به اظهارات 4 سال قبل مگان راپینو است که در آن ترامپ را به تبعیض نژادی و نژادپرستی متهم کرد.

انتهای پیام/