شهرخبر

مورایس: می‌توانیم با بازیکنان ایرانی قهرمان آسیا شویم

مورایس: می‌توانیم با بازیکنان ایرانی قهرمان آسیا شویم/ یک لیگ عادلانه و منصفانه می‌خواهیم

سرمربی تیم فوتبال سپاهان گفت: باور دارم کیفیت بالایی در بازیکنان ایرانی داریم. می‌توانستم ریسک کنم و حتی با بازیکنان ایران قهرمان آسیا شویم.

به گزارش مشرق، ژوزه مورایس در گفت‌وگویی با اشاره به عملکرد تیمش در فصل گذشته، اظهار کرد: لیگ جذابی بود. فصل اول حضورم بود و همه چیز برایم جدید بود. الان باور دارم بازیکنان بسیار باکیفیتی در ایران هستند و همین برای ساختن یک لیگ قدرتمند مورد نیاز است. در ایران بازیکنان باکیفیت و قدرتمندی داریم، البته همه چیز می‌تواند بهتر باشد اگر به موارد کوچک توجه کنیم‌. مهم‌ترین آن‌ها این است که آیا از لحاظ تکنولوژی می‌توانیم ارتقا یابیم؟ آیا می‌توان کیفیت زمین را ارتقا داد؟ آیا می‌توان با ارتقا استادیوم‌ها شرایط را برای پخش بهتر آماده کنیم؟

او افزود: این کیفیت خوب لیگ هیجان زیادی را میان هواداران ایجاد می‌کند. همچنین در فوتبال بانوان نیز سپاهان تیم خوبی دارد و خوشحالم که کشور به این مسائل اهمیت می‌دهد.

بازی با ملوان جام را از دست ندادیم

مورایس یادآور شد: فصل قبل به دلایلی قهرمانی را به دست نیاوردیم. نمی‌توانم بگویم در بازی با ملوان جام را از دست دادیم، اما یکی از دلایل است. دوست ندارم به عقب برگردم. ۳۰ بازی انجام دادیم و اگر در بازی‌هایی که می‌توانستیم پیروز شویم، ۳ امتیاز را گرفته بودیم، حتی امتیازمان بیشتر از تیم قهرمان میشد. می‌توانستیم امتیازات بیشتری کسب کنیم.

او ادامه داد: یادم است ابتدا فصل به فولاد باختیم. بازی صفر صفر بود و با یک پاس بد یک بر صفر باختیم. ۳ امتیاز را از دست دادیم. این یکی از همان یک امتیازهایی است که از دست دادیم که میشد با قهرمان هم امتیاز شویم.

حضور بازیکنانم در تیم ملی باعث افتخار است

سرمربی سپاهان در پاسخ به اینکه آیا حضور سپاهانی‌ها در رقابت‌ها جام جهانی تاثیری در نتایج این تیم داشت نیز افزود: نه فکر نمی‌کنم. تمام تیم‌ها بازیکنان درگیر داشتند. من بسیار خوشحالم که توانستم خدمتی به کشور بکنم و بازیکنانی را در تیم ملی داشته باشیم. نمی‌توانم توجیهی کنم و این حضور در جام جهانی باعث افتخار هر بازیکنی است. اگر ۱۰ بازیکنم هم به تیم ملی می‌رفتند باعث غرور و شادی من بود. هر بازیکن نماینده‌ای از فوتبال و کشور است و من به آن احترام می‌گذارم.

مورایس اضافه کرد: لیگ و فدراسیون ایران باید به تیم‌ها اهمیت دهند تا منصفانه به رقابت‌های لیگ برگردند و زمان داشته باشند. این تنها راه برای داشتن یک لیگ منصفانه است.

بی‌صبرانه منتظر بازی اول هستم‌

مورایس با بیان اینکه معمولا سال دوم راحت‌تر است، خاطر نشان کرد: خوشحالم بابت شروع جدید و مشتاق هستم. بازیکنانی به جمع ما اضافه شدند و قدیمی‌ترها هم به آن‌ها کمک می‌کنند تا زودتر با شرایط وفق یابند. همه چیز سریع‌تر پیش می‌رود و در بازیکنان نیز این را حس می‌کنم. فلسفه و متد کاری ما این است که تیمی بسازیم که نماینده اصفهان، اسپانسرها و فولاد مبارکه بوده و ارزش‌های بالایی داشته باشد. می‌خواهیم تیمی به ارزش مردم این شهر داشته و آن را به عنوان افتخار ایران بسازیم. ما بازی‌های رقابتی می‌خواهیم و بازی با کیفیتی ارائه می‌دهیم.

او تاکید کرد: فوتبال بازی تیمی است و بازیکنان باید حس کنند بودن در قالب تیم چطور است. قطعا می‌خواهیم بهتر از سال قبل باشیم و تمام تلاشمان بر همین موضوع است.

مورایس افزود: با بازیکنانی که اضافه شدند کیفیتمان در راه‌هایی افزایش یافته و باور دارم می‌توانیم سریع‌تر رشد کنیم. امسال از نقطه بالاتری آغاز خواهیم کرد. حداقل ۴۰ درصد بهتر شده‌ایم. اگر سال قبل صفر بودیم، امسال از ۵۰ شروع می‌کنیم و بی‌صبرانه منتظر بازی اول هستم‌.

رویا داریم و برای آن تلاش می‌کنیم

سرمربی سپاهان با بیان لزوم ارتقا برای پیشرفت، تصریح کرد: من واقعا می‌خواهم به همه کمک کنند تا چیزی که می‌خواهند به دست آورند. بازیکنانم می‌خواهند یک فوتبال خوب بازی کنند. باشگاه سطح اول را می‌خواهد و هوادار نیز بهترین نتیجه را می‌خواهد. برای قهرمانی باید خیلی چیزها را ارتقا دهیم. باور دارم امسال کیفیت قهرمانی داریم، اما نمی‌توانم حدس بزنم چه اتفاقی خواهد افتاد که قول بدهم.

مورایس تاکید کرد: هر روز کار می‌کنیم ‌که این رویا را به حقیقت برسانیم. خدا هم می‌گوید اگر باور داشته باشی، رخ خواهد داد. البته برای این باور باید دعا کنیم و طبق آن کار و رفتار کنیم. باید کار کنیم و با احترام به رقبا در یک بازی منصفانه و عادلانه برای رویایمان تلاش کنیم.این چیزی است برای قهرمانی لازم داریم.