شهرخبر

سید هاشم صفی‌الدین: قدرت مقاومت دشمن صهیونیستی را به وحشت انداخته است

رئیس شورای اجرایی حزب الله با اشاره به اینکه مقاومت به دنبال قدرتمندتر کردن لبنان است تاکید کرد، امروز مقاومت دشمن صهیونیستی را به وحشت می‌اندازد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، سید «هاشم صفی‌الدین» رئیس شورای اجرایی حزب‌الله طی سخنانی با اشاره به تحولات اخیر لبنان و منطقه به ویژه در سطح مبارزه با رژیم اشغالگر اعلام کرد که لبنان کشور ماست و ما به آن اهمیت می‌دهیم. هرگز نباید کسی تصور کند که چون ما جزء محور مقاومت هستیم و به این محور و پروژه آن برای آزادی فلسطین تعهد داریم، باید کشور خود را نابود کنیم. این تصور اصلا درست نیست.

سید هاشم صفی‌الدین افزود، امروز حزب‌الله بیش از هر طرف دیگری در تلاش برای جلوگیری از فروپاشی نهادهای دولتی لبنان و به ویژه ارتش و نیروهای امنیتی است. هیچ منفعتی برای حزب‌الله در فروپاشی لبنان وجود ندارد و این حزب خواستار حکومت بر کشور نیست؛ بلکه می‌خواهد لبنان را قدرتمند کند تا کشورمان بتواند حقوق و ثروت‌های خود را به دست آورده و حفظ کند.

وی تاکید کرد، مقاومت امروز با قدرت خود، دشمن صهیونیستی را به وحشت انداخته و بر استراتژی حمله به نقاط ضعف این رژیم تکیه کرده است. همه تحلیل‌ها و فلسفه‌بافی‌ها و سخنان پوچ و سخیفی که درباره تلاش حزب‌الله برای فروپاشی لبنان و کشاندن آن به یک مسیر ناشناخته با هدف کسب دستاوردهای سیاسی یا تغییر نظام کشور مطرح می‌شود، عاری از صحت بوده و هیچ کس آنها را باور نمی‌کند.

رئیس شورای اجرایی حزب‌الله گفت، ما توافق طائف را پایه‌گذاری نکردیم اما خواستار نابودی آن هم نیستیم و نمی‌خواهیم نظام جدیدی ایجاد کنیم یا نظام لبنان را از بین ببریم و هرگز اقدامی در این راستا انجام نداده‌ایم. اما کسانی که به دنبال نابودی کشور می‌باشند و نمی‌خواهند بفهمند، طرف‌هایی هستند که عقل خود را به سفارتخانه‌ها سپرده‌اند و خارجی‌ها برای آنها تصمیم می‌گیرند.

این مقام حزب‌الله در پایان گفت، برخی طرف‌ها در لبنان هرچقدر هم عالی به زبان لبنانی صحبت کنند اما همه می‌دانند که فکر و ذهن و منافعشان کجاست و تحت دستورات سفرا هستند. دستاوردهایی که حزب‌الله امروز در سطح قدرت نظامی و علمی و اجتماعی کسب کرده نتیجه امروز نیست؛ بلکه ثمره 40 سال است و نباید هیچ دستاوردی را نادیده گرفت و بی‌اهمیت شمرد.

انتهای پیام/