شهرخبر

پیشنهادات دیوان محاسبات برای اصلاح ساختار نظام بودجه‌ریزی تقدیم مجلس می‌شود

پیشنهادات دیوان محاسبات برای اصلاح ساختار نظام بودجه‌ریزی تقدیم مجلس می‌شود

پیشنهادهای دیوان محاسبات که در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری برای اصلاح ساختار نظام بودجه‌ریزی کشور و کمک به اصلاح احکام فاقد عملکرد و تکراری در قوانین بودجه سنواتی است، به مجلس ارسال می‌شود.

به گزارش گروه پارلمانی خبرگزاری تسنیم، به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل دیوان محاسبات کشور، در اجرای بخشی از اصل 55 قانون اساسی مبنی بر ارائه نظرات دیوان محاسبات در پیوست تفریغ بودجه سالانه به مجلس شورای اسلامی، برای نخستین بار نظرات این نهاد نظارتی در پیوست تفریغ بودجه سال 1401 کل کشور، توسط اعضای هیات عمومی به ریاست دستغیب طی جلساتی مورد بررسی و تدقیق کامل قرار می‌گیرد.

دستغیب در این جلسه، با اشاره به اینکه اصول شفافیت، انضباط مالی و مسئولیت پاسخگویی باید در صدر نظرات دیوان محاسبات باشد، افزود: پیشنهادهای دیوان محاسبات کشور علاوه بر جامه عمل پوشاندن به تکلیف قانونی این نهاد، باید کاربردی و مبتنی بر یافته های تفریغ و گزارش های مالی باشد تا اثربخشی بیشتری را در حوزه اقتصاد و مدیریت شاهد باشیم.

بر اساس اصل 55 قانون اساسی، دیوان محاسبات‌ حساب‌ها و اسناد و مدارک مربوطه را برابر قانون جمع‌آوری و گزارش تفریغ بودجه هر سال را به انضمام‌ نظرات خود به مجلس شورای اسلامی تسلیم می‌نماید.

امسال برای نخستین بار دیوان محاسبات کشور طی جلساتی با حضور اعضای هیات عمومی، بحث و تبادل نظر در خصوص ارائه نظرات کارشناسی دیوان محاسبات در پیوست تفریغ بودجه سال 1401 را در دستور کار خود گذاشته است.

پیشنهادهای دیوان محاسبات که در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری برای اصلاح ساختار نظام بودجه ریزی کشور و کمک به اصلاح احکام فاقد عملکرد و تکراری در قوانین بودجه سنواتی است، به مجلس شورای اسلامی نیز ارسال می‌شود.

انتهای‌ پیام/