شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#اربعین#بلیت هواپیما#قیمت

پایان فروش چارتری بلیت هواپیما از امروز | اعلام قیمت مصوب پروازهای اربعین تا ۱۰ روز آینده

سه‌شنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۷:۵۹

وزیر راه و شهرسازی از اعلام قیمت مصوب پروازهای اربعین ۱۴۰۲ تا ۱۰ روز آینده و اعمال ممنوعیت فروش بلیت پروازها به‌صورت چارتری خبر داد.

پرواز اربعین

به گزارش همشهری آنلاین، مهرداد بذرپاش، وزیر راه و شهرسازی در خصوص قیمت بلیت پروازهای اربعین ۱۴۰۲ اظهار کرد:‌ قیمت مصوب پروازهای اربعین ۱۴۰۲ تا ۱۰ روز آینده مشخص و اعلام خواهد شد.

وی با بیان اینکه در اربعین امسال تعداد فرودگاه‌های ارائه‌کننده خدمات به مردم افزایش خواهد یافت، افزود: بیشترین اعزام زائران اربعین حسینی(ع) از فرودگاه حضرت امام خمینی(ره) انجام خواهد شد.

وزیر راه و شهرسازی گفت: تلاش می‌کنیم امسال از تمام مراکز استان‌ها اعزام زائران اربعین را عملیاتی کنیم.

بذرپاش در خصوص ممنوعیت فروش بلیت پروازها به‌صورت چارتری از امروز هم عنوان کرد:‌ این تصمیم بر مبنای مقررات اتخاذ شده است تا آرامش به بازار برگردد. ممکن است این تصمیم بعداً تغییر کند اما تا برگشتن آرامش به بازار خرید و فروش بلیت هواپیما جاری خواهد بود.

بذرپاش همچنین تأکید کرد: اکثر شرکت‌های هواپیمایی با این تصمیم همراه هستند اما ما تا رسیدن به نقطه مطلوب دسترسی آسان همه مردم به بلیت پروازها فاصله داریم. با توجه به این‌که عرضه و تقاضا در بخش حمل‌ونقل هوایی همخوانی ندارد، یکی از سیاست‌های ما بر اساس دستور رئیس‌جمهوری طی امسال و سال آینده توسعه ناوگان است. با وجود شرایط تحریمی تلاش می‌کنیم درصد قابل‌توجهی هواپیما وارد ناوگان شود، تعداد ورود هواپیماها تا یک ماه آینده اعلام خواهم کرد.

وی عنوان کرد:‌ با این کار ناترازی عرضه و تقاضا در بازار حمل‌ونقل هوایی که باعث التهاب می‌شود، پوشش داده می‌شود.