وضعیت جوی کشور تا پایان هفته آرام است/ گرما به اوج می رسد

به گزارش رکنا به نقل از ایسنا، صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: دوشنبه (۹ مردادماه) در برخی نقاط استان‌های ساحلی خزر، اردبیل شمال آذربایجان شرقی و غربی، برخی نقاط استان هرمزگان ،جنوب کرمان و جنوب شرق فارس رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

وی با اشاره به افزایش محسوس دما تا پایان هفته، اضافه کرد: سه شنبه (۱۰ مردادماه) در ارتفاعات البرز مرکزی بارش پراکنده و در جنوب کرمان و شرق هرمزگان رگبار و رعد و برق پیش بینی می.شود. 

به گفته ضیاییان چهارشنبه و پنجشنبه(۱۱ و ۱۲ مردادماه) جوی آرام در کشور خواهیم داشت.پنجشنبه (۱۲ مردادماه) در شمال غرب و استان‌های ساحلی خزر بارش رخ خواهد داد.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا افزود: از دوشنبه تا چهارشنبه در استان‌های ساحلی خزر و اردبیل افزایش دما رخ خواهد داد.

وی اضافه کرد: در سه روز آینده در شرق کشور به‌ویژه منطقه زابل وزش باد شدید و گردوخاک خواهیم داشت. شرق دریای عمان در پنج روز آینده مواج خواهد بود.

ضیاییان در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا ( ۱۰ مرداد ) قسمتی ابری، در بعضی ساعت‌ها وزش باد با حداقل دمای ۲۷ و حداکثر دمای ۳۷ درجه سانتیگراد و روز سه‌شنبه ( ۱۱ مرداد) صاف تا قسمتی ابری، در بعضی ساعت‌ها.وزش باد با حداقل دمای ۲۷ و حداکثر دمای ۳۸ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.