شهرخبر

مراقبت شهید مدافع حرم از محل دفنش سال‌ها پیش از شهادت

سال‌ها بعد پسرخاله محمدحسین فوت کرد، تابوت او را کنار قبر دایی‌اش گذاشته بودند تا مزارش آماده شود. محمد حسین دست روی تابوتش گذاشت و گفت از جای من پاشو اینجا جای من است!

به گزارش خبرنگار فرهنگی تسنیم، شهید مدافع حرم محمدحسین مرادی از جمله مردانی بود که هجرت کرد برای جهاد در راه خدا و مزد این مجاهدت را در  آبان 1392 در چند متری حرم حضرت زینب کبری(ع) گرفت در حالی که داشت با تروریست‌های تکفیری می جنگید. مادرش خاطره ای ماندگار از محمد حسین را این طور روایت می‌کند: 

شهدای مدافع حرم , جنگ سوریه , حضرت زینب (س) , شهید ,

سیدرضا حسینی که دایی محمد حسین بود، سال 1366 به شهادت رسید. ایشان را در امامزاده علی اکبر چیذر دفن کردیم. سال‌های بعد که پسرخاله محمد حسین فوت کرد، تابوت او را به امامزاده برده و اتفاقا کنار قبر دایی‌اش گذاشته بودند تا مزارش برای دفن آماده شود. محمد حسین آن روز دست روی تابوت پسرخاله اش گذاشته و گفته بود: آقا محسن، از جای من پاشو اینجا جای من است!

فرمانده‌‌ای با دکمه‌های لنگه به لنگه کنار حاج قاسم + عکس

آن موقع همه این کلام را شنیدند اما کسی متوجه نشده بود که منظور پسرم از این حرف چیست. چند سال بعد که محمد حسین در سوریه به شهادت رسید، او را درست در کنار مزار دایی‌اش، یعنی همان جا که آن روز اشاره کرده بود، دفن کردند. برای همه عجیب بود که پسرم از همان زمان می‌دانست که شهید می‌شود و حتی دفنش را مشخص کرده بود!

انتهای پیام/