شهرخبر

پایان بی‌نتیجه نشست گروه‌های فلسطینی در مصر/ اصرار ابومازن بر ادامه رویکرد سازشکارانه

پایان بی‌نتیجه نشست گروه‌های فلسطینی در مصر/ اصرار ابومازن بر ادامه رویکرد سازشکارانه

نشست دبیران گروه‌های فلسطینی در شهر العلمین مصر در سایه غیبت جنبش جهاد اسلامی و دو گروه دیگر بدون صدور بیانیه پایانی مشترک به کار خود پایان داد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، ابومازن رئیس تشکیلات خودگردان در سخنان پایانی از تشکیل کمیته‌ای برای تکمیل گفتگوها خبر  داد.

به گفته ابومازن، این کمیته متشکل از گروه‌های فلسطینی و با هدف تحقق وحدت ملی تشکیل می‌شود.

این در حالی است که گروه‌های مقاومت بارها بر ضرورت پایان فوری هماهنگی و همکاری امنیتی تشکیلات خودگردان با رژیم صهیونیستی و باز گذاشتن دست مقاومت در کرانه باختری با هدف دفاع از مردم فلسطین تاکید کرده‌اند، اما ابومازن و دیگر سران تشکیلات بر ادامه این همکاری خائنانه با اشغالگران اصرار می‌ورزند.

وی در مخالفت با مقاومت مسلحانه به عنوان تنها گزینه کارامد برای آزادسازی سرزمین فلسطین ادعا کرد که مقاومت مسالمت آمیز(عنوان فریبنده برای مذاکرات سازشکارانه) بهترین راه برای ادامه مبارزه ما و تحقق اهداف ملی در این مرحله است، منافع مردم ما، پایان شکاف، وجود دولت واحد، قانون واحد و سلاح قانونی واحد! را ضروری کرده است.

ابومازن ادعا کرد که سازمان آزادیبخش تنها نماینده مردم فلسطین است و همه باید به برنامه ها و تمام تعهدات بین المللی(مبتنی بر سازش با اشغالگران) پایبند باشند.

انتهای پیام/