شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#تهران#کرج#تفاهم نامه#ترافیک#البرز

اتوبان کرج دو طبقه می شود؟ | جزئیات تفاهم نامه با یک شرکت مطرح چینی

استاندار البرز گفت: برون رفت از گره‌های بزرگ ترافیک اتوبان تهران _کرج به اقدام و برنامه ای اساسی نیاز دارد که اجرای پروژه کمربندی جنوبی کرج یکی از آنهاست.

اتوبان كرج

به گزارش همشهری آنلاین، مجتبی عبداللهی، استاندار البرز، عصر امروز در جلسه بررسی طرح کمربند جنوبی کرج که در سالن جلسات حوزه استاندار برگزار شد بر ضرورت اتخاذ تدابیر ویژه و اساسی در جهت حل معضل ترافیک ملی در شریان های اصلی استان تاکید کرد.

وی ادامه داد: بر این اساس طی بررسی‌های صورت گرفته و مطالعات مهندسی و کارشناسی با بهره گیری از مشاورین مطرح و مدیران مربوطه، اجرای پروژه مغفول مانده کمربند جنوبی کرج در دستور کار قرار دارد.

عبداللهی گفت: با اجرای این پروژه، بخش بزرگی از ترافیک اتوبان تهران_ کرج و ورودی‌های استان منتقل و کاهش می‌یابد.

وی افزود: اکنون مطالعات و طراحی این پروژه در حال تکمیل است و یکی از مباحث اصلی در این مسیر اعتبارات، جلب توجه و حمایت ملی و رفع معارضین مسیر است.

استاندار البرز با بیان اینکه طرح دو طبقه شدن اتوبان تهران _کرج نیز از جمله طرح های کارآمد و موثر است، گفت: طی تفاهمی با یک شرکت مطرح چینی در حوزه راه سازی، این دو پروژه طرح شده است.

وی افزود: از سوی دیگر درصدد تکمیل مطالعات پروژه راه ماهدشت _اشتهارد و ساماندهی راه کمالشهر به ساوجبلاغ و نظرآباد از سوی مدیران مربوطه و فرمانداران باید در دستور کار قرار گیرد.