شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#نفت#جدید#لیگ برتر

نکونام در بازی با نفت روی نیمکت می‌نشیند؟

نکونام در بازی با نفت آبادان روی نیمکت استقلال می‌نشیند؟

شرایط سرمربیان جدید تیم‌ها در صورت ارسال نشدن قراردادها به سازمان لیگ، در هفته اول لیگ برتر مشخص شد.

به گزارش مشرق، هوشنگ نصیرزاده، مدیرعامل تراکتور چند روز قبل با ارسال درخواستی تقاضا کرد بازیکنان خارجی که پس از فصل نقل و انتقالات به تیم‌ها اضافه می‌شوند، جزء سهمیه آزاد فیفا محسوب نشده و دیگر محدودیت سقف ۱+۵ بازیکن خارجی برای این دسته از نفرات لحاظ نشود یا نفرات ایرانی که از لیگ‌های خارجی به کشورمان آمده‌اند، جزء سهمیه بازیکنان خارجی محسوب نشوند اما این درخواست تاکنون در فدراسیون و کارگروه نقل و انتقالات مورد تایید قرار نگرفته است.

به این دلیل که تیم‌ها مطابق همین قانون در نقل و انتقالات شرکت کرده‌ و افزایش سهمیه بازیکنان خارجی درخواستی بوده که فقط تراکتور آن را مطرح کرده است، در حال حاضر فدراسیون فوتبال عزم خاصی برای تغییر یا اصلاح این آیین‌نامه ندارد. با این وجود احتمال دارد این بحث در روزهای آتی با پیگیری بیشتر باشگاه‌ها، بررسی شود. هرچند در جلسه هفته گذشته کارگروه هم پیشنهاد خاصی درمورد اصلاح آیین نامه از باشگاه‌ها ارائه نشده و تنها سپاهان نکاتی را درمورد سقف بودجه پیشنهاد داد و به همین دلیل طبق صورت جلسه کارگروه، مشخص شد آیین نامه در حال حاضر نیازی به اصلاح ندارد.

از طرفی شب گذشته سازمان لیگ با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد اگر تا شنبه ۷ مرداد، باشگاه‌ها سقف بودجه خود را اعلام نکرده و قراردادهای را ثبت نکنند، در هفته اول لیگ فقط می‌توانند از ۱۴ بازیکن قدیمی خود استفاده کرده و فقط قرارداد سرمربی، پزشک و مدیر تیم‌شان برای این هفته ثبت خواهد شد.

این در حالی است که طبق مصوبه هیات رئیسه فدراسیون فوتبال، باشگاه‌ها باید ۱۴ روز قبل از آغاز لیگ چنین کاری را انجام می‌دادند اما با توجه به اینکه در حال حاضر ۳ باشگاه تراکتور، سپاهان و استقلال هنوز سقف بودجه خود را مشخص نکرده و فقط نساجی آن هم به صورت ناقص، قرارداد بازیکنانش را به سازمان لیگ تحویل داده است، فرصت بیشتری خارج از مصوبه هیات رئیسه به باشگاه‌ها داده شد و سازمان لیگ امیدوار است باشگاه‌ها به این موضوع اهمیت داده و کار را تا یک روز مانده به آغاز مسابقات نکشانند تا با برخی فشارها به دنبال ثبت قرارداد بازیکنان جدیدشان بروند.

به این ترتیب به صورت مثال جواد نکونام حتی در صورت اعلام نشدن سقف بودجه استقلال و در اختیار سازمان لیگ قرار نگرفتن بازیکنان جدیدش، از این لحاظ مشکلی برای نشستن روی نیمکت آبی‌پوشان در بازی با نفت آبادان ندارد.

نکته جالب این است برخی باشگاه‌ها، سقف بودجه خود را دست نویس به سازمان لیگ ارسال کرده بودند که برای جلوگیری از هر ابهامی، با وجود پذیرش این دست نویس، از آنها خواسته شده است این اسناد را تایپ شده تحویل بدهند.

منبع: فارس