شهرخبر

تحقیق و تفحص از سازمان استاندارد کلید خورد

تحقیق و تفحص از سازمان استاندارد کلید خورد

نماینده شاهرود در مجلس از کلید خوردن طرح تحقیق و تفحص از سازمان استاندارد کشور در مجلس خبر داد.

علی‌ اصغر خانی نماینده شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، از کلید خوردن طرح تحقیق و تفحص از عملکرد سازمان استاندارد کشور در مجلس خبر داد.

وی افزود: جمع‌آوری امضا برای تحقیق و تفحص از عملکرد سازمان استاندارد کشور انجام شده و ، طرح جهت بررسی در جلسه علنی تقدیم هیئت رئیسه مجلس می‌شود تا در دستور کار جلسه علنی قرار گیرد.

نماینده شاهرود در مجلس درباره علت طرح تحقیق و تفحص از عملکرد سازمان استاندارد کشور ، اظهار کرد: در سالی که مزین به رشد تولید است برخی از اقدامات این سازمان مانع تولید در برخی از کارخانه‌ها شده لذا تعدادی از نمایندگان در حال تهیه گزارشی از عملکرد این سازمان هستند.

خانی تاکید کرد: پس از موافقت نمایندگان با تحقیق و تفحص از سازمان استاندارد در جلسه علنی ، روند تفحص طبق آیین‌نامه داخلی مجلس آغاز می‌شود.

به گزارش تسنیم، طبق ماده 212 آیین نامه داخلی مجلس، هرگاه نماینده ای، تحقیق و تفحص در هر یک از امور کشور را لازم بداند تقاضاى خود را به صورت کتبی به هیات رئیسه مجلس تسلیم نموده و هیات رئیسه ظرف چهل و هشت ساعت آن را به کمیسیون تخصصی ذیربط جهت رسیدگى ارجاع می‌نماید.

کمیسیون موظف است حداکثر ظرف دو هفته از تاریخ وصول، اطلاعاتى را که در این زمینه کسب نموده در اختیار متقاضى یا متقاضیان قرار دهد.

در صورت تصویب انجام تحقیق و تفحص، موضوع به همان کمیسیون تخصصى ذیربط جهت رسیدگى ارجاع مى‌گردد.

انتهای‌ پیام/