شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#بلیت هواپیما#قیمت

چرا جدول قیمت بلیت هواپیما در سایت "انجمن" بارگذاری نمی‌شود؟ /‌گرانی دوباره در راه است؟

درحالی بیش از ۲ ماه از مجوز افزایش ۲۹ درصدی قیمت بلیت هواپیما می‌گذرد که انجمن شرکت‌های هواپیمایی جدول مربوط به بلیت را در سایت خود بارگذاری نکرده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، نیمه ماه جاری محمد محمدی‌بخش رئیس سازمان هواپیمایی کشوری از افزایش 9 درصدی قیمت بلیت هواپیما خبر داده و گفته بود: طی جلسه‌ای که شرکت‌های هواپیمایی با وزیر راه و شهرسازی داشتند مقرر شد قیمت بلیت هواپیما را تا 10 روز آینده بر اساس همان افزایش 29درصدی نگه دارند.

وی با بیان اینکه با اختیار سازمان هواپیمایی کشوری و شورای‌عالی هواپیمایی کشوری، پس از مهلت 10 روزه، 9 درصد به قیمت بلیت هواپیما اضافه می‌شود افزود: افزایش 29درصدی قیمت بلیت در اردیبهشت ماه بر این اساس بود که 20 درصد افزایش قیمت بلیت به‌همراه 9 درصد ارزش افزوده اعمال شود، اما حالا با مجوز سازمان هواپیمایی کشوری، 9 درصد ارزش افزوده به قیمت بلیت اضافه می‌شود تا بهای بلیت 29 درصد قبلی به‌همراه 9 درصد ارزش افزوده گران شود.

در حالی 7 روز از وعده 10 روزه می‌گذرد که انجمن شرکت‌های هواپیمایی که ریاست آن بر عهده موسوی است جدول مربوط به قیمت‌های جدید (مطابق با مجوز افزایش 29 درصدی) را در سایت خود بارگذاری نکرد. اواخر اردیبهشت ماه امسال با اعلام دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی قیمت بلیت هواپیما به طور میانگین با افزایش 29درصد گران شد.

اسعدی‌سامانی در این‌باره گفته بود:‌ طبق قانون، دولت نباید در نرخ گذاری دخالت کند بلکه صرفاً باید نظارت داشته باشد، ولی دخالت کرده و نرخ تکلیفی اعلام می‌کند.

وی تصریح کرد: شرکت‌های هواپیمایی به این افزایش نرخ  معترضند و امکان تعطیلی شرکت‌ها نیز وجود دارد، اما ناگزیر از پذیرش هستیم و این افزایش نرخ، مشکل صنعت هواپیمایی را حل نمی‌کند.

به گزارش تسنیم، با وجود آن‌که بیش از 2 ماه از صدور مجوز افزایش 29 درصدی قیمت بلیت هواپیما می‌گذرد که انجمن شرکت‌های هواپیمایی هنوز جدول جدید قیمت‌ها را در سایت خود (aira.ir) بارگذاری نکرده است.

این احتمال وجود دارد که انجمن مذکور به‌زودی جدول جدید قیمت بلیت هواپیما را با احتساب افزایش 9 درصدی و در مجموع 38 درصدی قیمت‌ها در سایت خود بارگذاری کند.

انتهای پیام/