شهرخبر

ماموریت جدید رئیس‌جمهور به وزارت میراث فرهنگی

ضرغامی: یکی از مشکلات مربوط به حجاب در کشور نبود پوشاک مناسب است

وزیر میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی گفت: ماموریت جدید رئیس‌جمهور به وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی درباره ترویج و رفع موانع توسعه فرهنگ عفاف و حجاب است که اقدامات آن در حال انجام است.

به گزارش مشرق، سید عزت‌الله ضرغامی پیش از ظهر امروز (چهارشنبه، ۲۸ تیرماه) در حاشیه برگزاری هیات دولت گفت:‌ معتقدیم یکی از مسائل در مورد حجاب، نبودن پوشاک مناسب، زیبا و ارزان قیمت و مناسب برای زنان و دختران جوان است.در مورد حجاب، باید فعالیت‌های ایجابی انجام دهیم تا به نتیجه مناسب برسیم.

وزیر میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی ادامه داد: میانگین مصرف بنزین در طول روزهای اخیر به ۱۲۷ میلیون لیتر در روز رسیده است در حالی که توان تولید بنزین در کشور ۱۱۰ میلیون لیتر است و این یعنی اینکه سفرها در کشور رو به رونق هستند.

ضرغامی گفت:‌ ماموریت جدید رئیس‌جمهور به وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی درباره ترویج و رفع موانع توسعه فرهنگ عفاف و حجاب است که اقدامات آن در حال انجام است. از جمله وظایفی که برای اماکن متعلق به این وزارتخانه مشخص شده است، برگزاری نمایشگاه های عفاف و حجاب و فروشگاه‌هایی با این موضوع است.

وی افزود: در جلسه هیات دولت، گزارشی از نمایشگاه موفق نیاوران در حوزه حجاب اعلام و مشکلات حوزه حجاب را هم تشریح کردم و رییس جمهور در این باره به وزیر صمت یادآور شد که عقب ماندگی حوزه حجاب باید جبران شود.

وزیر میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی با بیان اینکه باید در حوزه پوشاک عفاف و حجاب باید به قیمت ارزان و کیفیت بالا توجه کرد، تصریح کرد: چادر مناسب قیمت بالایی دارد و امید است با پیگیری رییس جمهور عقب ماندگی این حوزه حل شود.

وی ادامه داد: در هفته‌های گذشته ۹ نمایشگاه در استان‌های مختلف کشور برگزار شده است. این رویکرد ادامه دارد و باید کارهای ایجابی را به درستی انجام دهیم تا به شرایط ایده آل مدنظر ملت اسلامی ایران برسیم.