شهرخبر

حمله یک بازیکن به کری خوانی رونالدو: زیادی قلیان می‌کشی!

کریستیانو رونالدو با صحبت‌های اخیرش که طعنه مستقیم به رقیب سنتی او، لیونل مسی، تفسیر شده بار دیگر جنجالی شده است.

رونالدو که این روزها بازیکن باشگاه النصر عربستان است، درحالی‌که لیونل مسی به تازگی در مراسم معرفی‌ باشگاه جدیدش اینترمیامی شرکت کرده و قرار است به زودی در لیگ MLS به میدان برود، در یک مصاحبه گفت که لیگ عربستان به مراتب بهتر از لیگ آمریکاست. او با دفاع از لیگ روشن گفت که این لیگ به زودی حتی تا ۱۲ ماه آینده از اردیویسه هلند و سوپرلیگ ترکیه باکیفیت‌تر خواهد شد چه برسد به لیگ MLS.

وقتی از رونالدو پرسیده شد که آیا ممکن است او در آینده مثل لیونل مسی به فوتبال آمریکا منتقل شود گفت: "آمریکا؟ نه، لیگ عربستان به مراتب بهتر از آمریکاست".

این صحبت‌های رونالدو نه تنها هواداران لیونل مسی بلکه دوست‌داران لیگ MLS و ستاره‌های فعلی و سابق این لیگ را خشمگین کرده است. در یکی از عجیب‌ترین واکنش‌ها به طعنه کریستیانو یکی از ستاره‌های سابق لیگ آمریکا، مایک لحود، که سابقه بازی در تیم‌های شیواس، فیلادلفیا یونیون و اف‌سی سین‌سیناتی را دارد به شکلی عجیب به ستاره بزرگ پرتغالی پاسخ داد.

مایک لحود در گفتگو با شبکه سی‌بی‌اس گفت: "رونالدو در عربستان زیادی قلیان می‌کشد! او فقط یک سال است که در لیگ عربستان بازی می‌کند و می‌گوید آن لیگ تا کمتر از یک سال دیگر از اردیویسه و سوپرلیگ ترکیه بهتر می‌شود. این حرف واقعا مسخره است. گفتن این حرف، آن هم درست بلافاصله بعد از معرفی لیونل مسی توسط اینترمیامی، خیلی جالب است. وقتی مسی از جام جهانی ۲۰۲۶ و حضور بهترین‌های فوتبال در آمریکا می‌گوید باید چنین حرفی را از کریستیانو بشنویم. کاملا مشخص است که او می‌خواهد به مسی جواب بدهد. او از مورد توجه قرار گرفتن مسی خوشش نیامده و می‌خواهد خودش را مطرح کند. می‌خواهم یادآوری کنم که وقتی او یوونتوس را ترک کرد و تیم را در وضعیت خیلی بدی رها کرد، درباره سری آ چه چیزهایی گفته بود".

صحبت‌های مایک لحود درباره حرف‌های کریستیانو رونالدو درمورد سری آ البته دقیق نیست. کریستیانو در سال ۲۰۱۸ و بعد از پیوستن به یوونتوس ادعا کرد که سری آ پیش از آن مرده بوده و حضور او باعث شده که توجه دنیا بار دیگر به لیگ ایتالیا جلب شود. او در تابستان ۲۰۲۱ هم یوونتوس را ترک کرد و به منچستریونایتد پیوست.