شهرخبر

از سرگیری فعالیت سرگرد روسی در کمیته بین‌المللی المپیک + عکس

دارنده دو مدال طلای المپیک و ورزشکار پیشین روسی به فعالیت‌هایش در کمیته بین‌المللی المپیک ادامه خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، النا ایسینبایوا، ورزشکار پیشین روسیه گفت که به کار خود برای IOC ادامه خواهد داد.

دارنده دو مدال طلای المپیک در پرش با نیزه و ده‌ها طلای جهانی گفت: در روسیه، مانند هر کشور دیگری در اروپا، هر ورزشکاری متعلق به یک باشگاه یا باشگاه دیگر است. تا سال 2018، من برای زسکا بازی می‌کردم و به خاطر دستاوردهای برجسته ورزشی جوایز و عناوین بالایی دریافت کردم. عناوینی که امروز در مورد آنها صحبت می‌شود، اسمی هستند، زیرا من هرگز در خدمت نیروهای مسلح فدراسیون روسیه یا نماینده مجلس دوما نبودم. 

النا ایسینبایوا افزود: از سال 2016، من عضو کمیته بین‌المللی المپیک هستم، جایی که به طور فعال با همکارانم، ورزشکاران برجسته از سراسر جهان به نفع توسعه ورزش و جنبش المپیک کار می‌کنم. یک مکث موقت در کار وجود داشت، IOC به زمان نیاز داشت تا همه چیز را بفهمد. امروز خوشحالم که اعلام کنم از سپتامبر 2023 فعالیت های بین‌المللی خود را در IOC از سر می‌گیرم، زیرا این کمیته هیچ شکی در مورد من ندارد و  مشمول هیچ ماده و تحریمی نمی‌شوم.

النا ایسینبایوا 41 ساله در یک مجموعه مجلل در تنریف اسپانیا زندگی می‌کند. این ورزشکار پیشین روسی به دلیل حمایتش از مقامات روسیه و به خاطر پوتینیستی سرسخت، شهرت دارد. در سال 2012، او در انتخابات ریاست‌جمهوری مورد اعتماد پوتین بود، در ژانویه 2020 در گروه کاری اصلاحات قانون اساسی قرار گرفت. این اصلاحات منجر به صفر شدن دوره ریاست‌جمهوری پوتین شده و اکنون به او اجازه می‌دهد تا سال 2036 در قدرت بماند. در ماه مه 2015، سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه، درجه سرگردی را به النا ایسینبایوا  اعطا کرد.

کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) ,

انتهای پیام/