شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#ورزشکار#بازی‌های آسیایی#تیم ملی

لطف‌الله‌نسبی: تنیس روی میز در یک بزنگاه تاریخی است/ امیدوارم با تیم کامل به بازی‌های آسیایی برویم

لطف‌الله‌نسبی: تنیس روی میز در یک بزنگاه تاریخی است/ امیدوارم با تیم کامل به بازی‌های آسیایی برویم

سرمربی تیم ملی تنیس روی میز گفت: تنیس روی میز الان نیاز به حمایت دارد و باید به جلو برود و حیف است که فقط با ۲ ورزشکار به بازی‌های آسیایی هانگژو اعزام شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، بازی‌های آسیایی 2022 هانگژو از ابتدای مهر ماه، یعنی تقریباً از 2 ماه دیگر آغاز می‌شود و ورزشکاران کشورمان در رشته‌های مختلف ورزشی به مصاف حریفان خواهند رفت.

یکی از این رشته‌ها، تنیس روی میز است. در شرایطی که گفته می‌شود قرار است 4 ورزشکار در این رشته شامل سه مرد و یک زن به بازی‌ها اعزام شود، اما گفته می‌شود سهمیه به 2 نفر در بخش مردان تقلیل پیدا کرده است.

جمیل لطف‌الله‌نسبی سرمربی تیم ملی تنیس روی میز در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در این باره اظهار داشت: من هم این موضوع را شنیده‌ام، اما امیدوارم صحت نداشته باشد. اگر در تنیس روی میز یک تیم کامل اعزام شود، هم در دوبل، هم در بخش تیمی و هم در انفرادی شانس کسب مدال داریم. در واقع اگر قرعه خوبی نصیب‌مان شود، می‌توانیم روی سکو برویم. من همیشه با واقعیت‌ها جلو می‌روم و کسی نیستم که بخواهم امید واهی بدهم؛ واقعاً می‌گویم که شانس مدال داریم.

 

وی افزود: حیف است که تنیس روی میز فقط با 2 ورزشکار اعزام شود. تیم دوبل نوشاد و نیما عالمیان بسیار هماهنگ شده‌اند و الان هم در رده 25 دنیا هستند. آنها هم‌اکنون سید 8 بازی‌های آسیایی را دارند و شانس‌شان برای کسب مدال در حد خوبی است. همچنین امیرحسین هدایی نیز طی ماه‌ها و سال‌های اخیر شرایط بسیار خوبی داشته و توانسته خودش را در انفرادی همچون موفقیت در بازی‌های کشورهای اسلامی و سایر تورنمنت‌ها ثابت کند. قرار شده رئیس فدراسیون با مسئولان وزارت ورزش و جوانان در این باره رایزنی کند تا نتیجه مطلوبی درخصوص اعزام‌ها بدست بیاید و در نهایت یک تیم کامل در هانگژو حضور داشته باشد.

لطف‌الله‌نسبی ادامه داد: تنیس روی میز الان نیاز به حمایت دارد و باید به جلو برود. اگر این حمایت باشد، این رشته در یک سرازیری قرار می‌گیرد و به سمت موفقیت می‌رود، در غیر این صورت در سرِ جای خود باقی می‌ماند و کار برای حرکت رو به جلو خیلی سخت می‌شود. در واقع الان تنیس روی میز در یک بزنگاه تاریخی است و امیدوارم مورد حمایت قرار بگیرد.

سرمربی تیم ملی درباره تاثیر منفی غیبت احتمالی یکی از بازیکنان از میان نوشاد عالمیان، امیرحسین هدایی و نیما عالمیان در راه کسب سهمیه المپیک گفت: صد درصد همین گونه است. قطعاً هر کسی که اعزام نشود، امتیازات مهمی را از دست می‌دهد. به هر حال در سال قبل از المپیک هستیم و باید در رویدادهای زیادی حضور داشته باشیم. ضمن اینکه الان امتیازات یک ساله محاسبه می‌شود و این مسئله در رنکینگ ورزشکاران تاثیرگذار است. امیدوارم در نهایت با حمایت مسئولان، بهترین تصمیم برای تنیس روی میز گرفته شود.

انتهای پیام/