شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#روسیه#جمعه#کرج#ثابت

خطیب جمعه کرج: رفتار روسیه کاملا غلط و اشتباه بود / در تمامیت ارضی با هیچ‌کس شوخی نداریم |

خطیب جمعه کرج: رفتار روسیه کاملا غلط و اشتباه بود / در تمامیت ارضی با هیچ‌کس شوخی نداریم |

ایسنا نوشت:امام جمعه کرج با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی در تمامیت ارضی و منافع ملی با هیچ کس تعارف و شوخی ندارد، افزود: در زمان جنگ تحمیلی به جهانیان ثابت کرده‌ایم که در مقابل هر گونه زورگویی با اقتدار ایستاده‌ایم و هرگز از منافع و تمامیت اراضی خود لحظه‌ای عقب نشینی نخواهیم کرد.

آیت الله سیدمحمد مهدی حسینی همدانی در خطبه‌های نماز جمعه ۲۳ تیرماه در مصلی نماز جمعه کرج ضمن تبریک سالروز فرارسیدن روز تاسیس شورای نگهبان گفت: با توجه به جایگاه بسیار مهم و حیاتی شورای نگهبان، دشمنان همواره به دنبال تضعیف این نهاد مقدس هستند و برخی از افراد مغرض در داخل هم همسو با این توطئه حرکت می‌کنند، اما بدانند هرگز در تلاش مذبوحانه خود نتیجه‌ای بدست نخواهند آورد و تنها خود را حذف خواهند کرد.

حسینی همدانی ادامه داد: وجود شورای نگهبان سد محکمی برای جلوگیری از ورود افراد و قوانین غیر اسلامی و غیر دینی به جامعه است و همین اقتدار باعث تعالی جامعه اسلامی است.

امام جمعه کرج خاطرنشان کرد: به اعضای شورای نگهبان هم توصیه می‌کنم در انتخابات پیش رو محکم و با اقتدار ارزیابی‌های خود را انجام دهند تا بهترین افراد برای خدمت انتخاب شوند.

نماینده ولی فقیه در البرز در ادامه خطبه‌های نماز جمعه امروز سفر رییس جمهور به آفریقا را یکی از ارزنده‌ترین اقدامات دولت برای توسعه عنوان کرد و گفت: توسعه ارتباط با کشورهای مختلف علاوه بر رشد اقتصادی کشور مزایای فراوانی حاصل خواهد کرد و سفر رییس جمهور به آفریقا بعد از ۱۱ سال که منابع و مزایای فراوانی دارد بی شک نتایج درخشانی برای کشور خواهد داشت.

این مسئول با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی در تمامیت ارضی و منافع ملی با هیچ کس تعارف و شوخی ندارد، افزود: در زمان جنگ تحمیلی به جهانیان ثابت کرده‌ایم که در مقابل هر گونه زورگویی با اقتدار ایستاده‌ایم و هرگز از منافع و تمامیت اراضی خود لحظه‌ای عقب نشینی نخواهیم کرد و هم اکنون هم می‌گوییم که این اصول پابرجاست.

حسینی همدانی افزود: رفتار کشور روسیه در خصوص تمامیت اراضی و جزایر سه گانه کاملا غلط و اشتباه بود و باید این رفتار اصلاح شود. متاسفیم برای کسانی که پیش از این خواستار فروش جزایر سه گانه بودند و حالا مدعی حفظ استقلال کشور شده اند و به آن‌ها می‌گوییم هم در گذشته اشتباه کردید و هم حالا مسیرتان اشتباه است.

امام جمعه کرج با توجه به فرارسیدن ماه محرم از مسئولان هیات‌های عزاداری خواست در تبیین اهداف قیام عاشورا برای جوانان و نوجوانان اهتمام بیشتری داشته باشند.

۲۱۶۲۱۷