شهرخبر

انهدام باند خشن زورگیری در غرب تهران/ اعتراف به ۱۵۰ فقره سرقت

انهدام باند خشن زورگیری در غرب تهران/ اعتراف به 150 فقره سرقت

رئیس پلیس آگاهی پایتخت از انهدام یک باند زورگیری خشن در تهران خبر داد و گفت: متهمان به ۱۵۰ فقره زورگیری اعتراف کردند.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، سرهنگ کارآگاه  علی ولیپور گودرزی؛ رئیس پلیس آگاهی پایتخت اظهار کرد: با وقوع زورگیری‌های سریالی از شهروندان در غرب تهران، رسیدگی به پرونده در دستور کار تیمی زبده از کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: تحقیقات ابتدایی کارآگاهان نشان می‌داد، 6 مرد تبعه خارجی پس از شناسایی طعمه‌های خود با قمه و چاقو در یک فرصت مناسب از شهروندان زورگیری کردند که اغلب‌ این اعمال مجرمانه با خشونت همراه بوده است. کارآگاهان در مرحله اول با بهره‌گیری از شیوه‌های کشف نوین جرم و اقدامات اطلاعاتی، هویت متهمان را شناسایی کردند و در ادامه با روش‌های علمی موفق به ردیابی مخفیگاه آنها شدند.

این مقام ارشد انتظامی گفت: در ادامه کارآگاهان پس از دریافت این اطلاعات مهم با هماهنگی‌های لازم با مرجع قضائی راهی مخفیگاه متهمان در جنوب تهران شدند و آنها را در یک عملیات منسجم دستگیر کردند.

وی با اشاره به اینکه چندین قبضه سلاح سرد از مخفیگاه موردنظر کشف شده است، گفت: متهمان پس از انتقال به پایگاه دوم پلیس آگاهی هدف تحقیقات قرار گرفتند و به جرم خود مبنی بر 150 فقره زورگیری از شهروندان اعتراف کردند.

گودرزی با بیان اینکه خط قرمز پلیس امنیت شهروندان است، خاطرنشان کرد: با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضایی متهمان برای کشف جرائم احتمالی و شناسایی سایر شکات در اختیار کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی قرار گرفتند.

انتهای پیام/