شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#معاون اول#رئیس جمهور

مخبر: روابط عمومی‌ها در صف اول جهاد تبیین هستند/ باید به تکنولوژی ارتباطی و رسانه‌ای مجهز شویم

معاون اول رئیس جمهور از روابط عمومی‌ها به‌عنوان رابط اصلی نظام و مردم یاد کرد و گفت: در جنگ ترکیبی و رسانه‌ای با دشمنان، روابط عمومی‌ها در صف اول جهاد تبیین هستند.

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، محمد مخبر معاون اول رئیس‌جمهور پیش از ظهر امروز(سه شنبه) در دومین همایش ملی جهاد تبیین و اطلاع‌رسانی هنرمندانه که در وزارت کشور و با حضور مدیران روابط عمومی دستگاه‌های اجرایی و مشارکت مدیران روابط عمومی استان‌ها از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد، اظهار داشت: دولت مردمی سیزدهم کارهای بسیار بزرگی انجام داده به نحوی که برخی از این اقدامات در دوران پس از انقلاب اسلامی کم‌نظیر بوده است اما به دلیل ضعف‌های موجود در تبیین اقدامات و همچنین تلاش‌های فراوان دشمنان برای سیاه‌نمایی، نتوانسته‌ایم این فعالیت‌های کم‌نظیر را آن‌طور که باید به افکار عمومی منعکس کنیم.

وی با تأکید بر اهمیت وظایف و مأموریت‌های قوه مجریه و تأثیر مستقیم آن بر زندگی مردم و اداره کشور خاطرنشان کرد: اقدامات و فعالیت‌های قوه مجریه به دلیل اثرگذاری فراوان در زندگی مردم، مبنای کارآمدی نظام قرار می‌گیرد از این رو مأموریت مهم روابط عمومی‌ها این است که اطلاع‌رسانی به‌موقع و دقیقی از فعالیت‌های دولت داشته باشند تا سرمایه اجتماعی نظام و دولت افزایش یابد.

معاون اول رئیس‌جمهور با اشاره به برخی از اقدامات دولت مردمی سیزدهم و مشکلات کشور در زمان آغاز به کار، تصریح کرد: با راهبرد صحیح و هوشمندانه این دولت در حوزه دیپلماسی و تمرکز بر کشورهای همسایه، کشورهای مسلمان و کشورهای همسو، امروز شاهد اقتدار جمهوری اسلامی ایران در حوزه بین الملل هستیم و در سفرهای گسترده خارجی رئیس جمهور توافقات بسیاری با کشورهای دیگر منعقد شده که البته باید تلاش کنیم که این توافقات عملیاتی شود.

مخبر ادامه داد: دولت سیزدهم در زمان آغاز به کار با مشکلات متعددی در حوزه‌های مختلف روبرو بود که با تلاش جدی توانست ظرف سه‌ماه بخش زیادی از این مسائل و مشکلات را مرتفع کند.

وی با تأکید بر اهمیت و اثرگذاری روابط عمومی‌ها در آگاهی‌بخشی و اطلاع‌رسانی به جامعه افزود: شبکه اطلاع‌رسانی روابط عمومی‌ها از اهمیت ویژه‌ای در اقناع افکار عمومی برخوردار است چراکه اگر بخش‌های مختلف دولت به‌درستی عمل کنند اما نتوانیم اطلاع‌رسانی درست و بهنگام از اقدامات و عملکرد دولت به جامعه داشته باشیم، در حقیقت در جلب نظر و رضایت مردم دستاوردی نداشته‌ایم.

معاون اول رئیس‌جمهور با بیان اینکه امروز موضوع رسانه، تبلیغات و اطلاع‌رسانی به یک مبحث علمی جدی و مهم در دنیا تبدیل شده است خاطرنشان کرد: باید بتوانیم به تکنولوژی اطلاع‌رسانی مجهز شویم چرا که اگر در این زمینه از مهارت و توانمندی کافی برخوردار نباشیم، دشمنان می‌توانند حقایق را وارونه جلوه دهند. در این زمینه الزاماتی وجود دارد که باید روابط عمومی‌ها پشتیبانی شوند.

مخبر با یادآوری اینکه دولت سیزدهم طرح‌ها و برنامه‌های بزرگی در بخش‌های مختلف نظیر انتقال آب از دریا، پروژه‌های بزرگ نفت و گاز، طرح‌های مرتبط با معدن و کشاورزی و اقتصاد دریامحور را در دستورکار خود دارد، گفت: این روابط عمومی‌ها هستند که باید اخبار این اقدامات و دستاوردها را به مردم منتقل کنند چراکه روابط عمومی هر دستگاه اجرایی آیینه تمام عیار عملکرد دستگاه مطبوع خود است و مجموع اقدامات روابط عمومی‌ها گویای عملکرد دولت و نظام خواهد بود.

وی با اشاره به شعار سال تحت عنوان «مهار تورم و رشد تولید» تصریح کرد: مقام معظم رهبری راه‌حل عملیاتی‌سازی این راهبرد را مردمی کردن اقتصاد عنوان کردند و وظیفه خطیر روابط عمومی‌ها این است که اعتماد و اطمینان مردم و سرمایه‌گذاران را جلب کنند تا بتوانیم شعار سال را به نحو مطلوب اجرایی و عملیاتی کنیم.

معاون اول رئیس‌جمهور افزود: مسائل و مشکلات پیش روی اقتصاد کشور جز از طریق به صحنه آمدن مردم حل و فصل نمی‌شود و روابط عمومی‌ها به‌عنوان رابط نظام و مردم می‌توانند در به صحنه آوردن مردم نقشی مهم و اثرگذار ایفا کنند.

در دومین همایش ملی جهاد تبیین و اطلاع رسانی هنرمندانه، احمد وحیدی وزیر کشور، سپهر خلجی، رئیس شورای اطلاع رسانی دولت و همچنین بهادری جهرمی، سخنگوی دولت نیز در سخنانی به الزامات تحول در ساختار و عملکرد ارتباطی و رسانه‌ای دولت پرداختند.

انتهای پیام/