شهرخبر

تقدیر باقری از نقش فعال عراق در تنش زدایی منطقه‌ای

تقدیر باقری از نقش فعال عراق در تنش زدایی منطقه‌ای

علی باقری، معاون سیاسی وزارت امور خارجه کشورمان از نقش فعال عراق در تنش‌ زدایی منطقه‌ای تقدیر کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، محمد شیاع السودانی نخست‌وزیر عراق امروز در بغداد میزبان علی باقری، معاون سیاسی وزارت امور خارجه کشورمان و هیئت همراه او بود.

در جریان این دیدار، روابط دوجانبه و اهمیت تقویت و نهادینه سازی آن در زمینه‌های گوناگون مورد تاکید قرار گرفت.

 باقری ضمن مروری بر هم افزایی های موفق دو کشور در مقابله با توطئه های سیاسی و امنیتی منطقه ای، بر لزوم تداوم همکاری های دو جانبه و توسعه آن به سطح منطقه ای جهت خنثی سازی طرح های ثبات زدای دشمنان جهان اسلام و در راس آن ها، رژیم صهیونیستی تاکید کرد‌.

معاون سیاسی وزارت امور خارجه با اشاره به جنایات جاری علیه ملت فلسطین، تصریح کرد:" سکوت مدعیان اروپایی حقوق بشر در این مقطع، یکی از عوامل گستاخ تر شدن اشعالگران صهیونیست برای ادامه وحشیگری بوده است."

وی همچنین با اشاره به توهین های مکرر به مقدسات دینی مسلمانان بر ضرورت اقدام جمعی کشورهای اسلامی برای جرم انگاری چنین اقداماتی تاکید نمود.

 باقری ضمن تقدیر از نقش فعال عراق در تنش زدایی منطقه ای، ابراز امیدواری کرد در سایه ثبات بدست آمده در این کشور، شاهد جهش چندجانبه و درونزای منطقه غرب آسیا به سوی امنیت و شکوفایی در آینده نزدیک باشیم.

محمد شیاع سودانی نخست وزیر عراق با اشاره به برگزاری موفقیت آمیز پنجمین کمیته مشترک سیاسی دو کشور بر رایزنی مستمر دو کشور تاکید نمود .

نخست وزیر عراق با اشاره به در خواست این کشور برای برگزاری نشست اضطراری وزرای خارجه کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی از حمایت جمهوری اسلامی برای برگزاری چنین نشستی تقدیر نمود.

انتهای پیام/