شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#پرسپولیس#استقلال#هواداران پرسپولیس

همان بهتر که بیرانوند به استقلال برود/ او به پرسپولیس بی احترامی کرد؛ جای یحیی باشم دیگر این دروازه بان را نمی خواهم

دروازه بان شماره یک تیم ملی به تازگی قراردادش با پرسپولیس را فسخ کرد و با تیم استقلال به مذاکره پرداخت. هر چند استقلالی ها و هواداران و حتی پیشکسوتان آبی از این اتفاق استقبال کردند اما به همان نسبت پرسپولیسی ها دلخور شدند.

یکی از این پرسپولیسی ها مرتضی کرمانی مقدم است که در این ارتباط به خبرورزشی گفت: من واقعا به عنوان یک پرسپولیسی از این ماجرا و کارهای علیرضا بیرانوند ناراحت و عصبانی هستم. مگر او با پرسپولیس قرارداد ندارد؟ پس چرا می رود و برای باشگاه شرط می گذارد و خیلی راحت قراردادش را فسخ می کند؟ البته شنیدم حدود ۸ میلیارد تومان طلب داشته که این طلب را همه بچه های تیم بابت فصل گذشته دارند. در حال حاضر همه می دانیم پرسپولیس هزار و یک مشکل دارد و باید بازیکنان هم کمی صبور باشند و فداکاری به خرج دهند. من شنیدم تا روز پنج شنبه هم به رضا درویش قول داده که صبر می کند اما خیلی راحت رفت و قراردادش را فسخ کرد.

وی ادامه داد: کاری که علیرضا بیرانوند انجام داد به رغم همه احترامی که برایش به عنوان گلر ملی قائلم، بی احترامی به باشگاه و هواداران پرسپولیس بود. او هرچه امروز دارد و جایگاهی که به آن رسیده است را مدیون باشگاه بزرگ پرسپولیس است. این تیم آن قدر اسطوره و ستاره داشته که آمده و رفته اند اما آنچه باقی می ماند منش و رفتار آنهاست. یک بازیکن بزرگ باید رفتارش هم بزرگ باشد نه اینکه این طور چند روز با احساسات میلیون ها هوادار بازی کند و همه را سر کار بگذارد.

پیشکسوت پرسپولیس افزود: من اصلا نمی دانم علیرضا بیرانوند به استقلال می رود یا نمی رود؟ معلوم هم نیست این کارها را برای بازارگرمی و دریافت دستمزد بیشتر از باشگاه کرده یا نه اما اگر جای یحیی گل محمدی بودم دیگر او را نمی خواستم. همان بهتر است که علیرضا بیرانوند به استقلال برود! وقتی دلش با پرسپولیس نیست برود جایی که دلش آنجاست و نباید هم اصرار کرد. پرسپولیس باز هم می تواند یک دروازه بان خوب بخرد و برای تیم ملی و فوتبال ایران او را معرفی کند. بهتر است این بحث برای همیشه تمام شود.

همان بهتر که بیرانوند به استقلال برود/ او به پرسپولیس بی احترامی کرد؛ جای یحیی باشم دیگر این دروازه بان را نمی خواهم

مرتضی کرمانی مقدم در ادامه به قانون سقف بودجه اشاره کرد و خاطرنشان کرد: من وقتی نقل و انتقالات را می بینم متوجه می شوم که این قانون سقف بودجه فقط برای پرسپولیس یا استقلال است و سایر تیم ها خیلی راحت بازیکن می خرند. این روزها ارقامی را می شنویم که سر آدم سوت می کشد اما هیچ نظارتی روی آن نیست. اگر پرسپولیس دست روی یک بازیکن بگذارد تیم های پولدار چند برابر پول داده و او را می خرند. این حکایت نقل و انتقالات ما شده و کار را برای پرسپولیس سخت تر کرده است.

ستاره پرسپولیس در دهه ۶۰ همچنین گفت: رضا درویش این روزها به شدت تحت فشار است و رفتارهایی که من می بینم با او می شود قشنگ نیست. همین رضا درویش فصل گذشته بهترین خریدها را انجام داد و کمک کرد پرسپولیس دبل قهرمانی کند بنابراین نباید فراموشکار باشیم. رضا درویش این روزها در پرسپولیس دست تنهاست و با مشکلات مختلف مالی از جمله همین سقف بودجه اجباری مواجه شده است. باید سایر اعضای هیئت مدیره به کمک رضا درویش بیایند و باری از روی دوش او بردارند. من واقعا وقتی فیلم رضا درویش را دیدم ناراحت شدم در حالی که او باید سرش را بالا بگیرد چون هم مدیرعامل موفقی بوده و هم یک پرسپولیسی اصیل و قدیمی است. باید قدردان این مدیرعامل زحمتکش باشیم.